20 Temmuz 2019 Cumartesi

Sahte İş Güvenliği Sertifikası dağıtıyorlardı

Sahte İş Güvenliği Sertifikası dağıtıyorlardı
Güncel Yazdır

Haber

Körfez halk eğitim merkezinde usulsüz “İş Güvenliği Sertifikası” dağıtılmasının Milli Eğitim Müdürlüğü denetimlerinde belirlenmesi üzerine müfettişlerin başlattığı soruşturma sona erdi. Türkiye genelinde sahte sertifika dağıtan “çete” çökertilirken, çete mensuplarının 30 binden fazla sertifika verdiği ve on milyonlarca lira haksız kazanç elde ettiği ortaya çıktı

 

30 BİN SAHTE SERTİFİKA

Milli Eğitim Müdürlüğü ekiplerinin denetimler sonunda ortaya çıkardığı usulsüz “İş Güvenliği Sertifikası” soruşturmasını yürüten bakanlık müfettişleri Ankara’ya döndü. Bugünlerde raporlarını hazırlayan müfettişlerin, Körfez’de başlattıkları soruşturma sonrası Türkiye genelinde faaliyet gösteren çetenin 30 binden fazla kişiye sahte “İşyeri Güvenliği Sertifikası” verdiği ve on milyonlarca lira haksız kazanç elde ettiği iddia edildi.

 

EMEKLİYE AYRILDILAR

Körfez Halk Eğitim Merkezi Müdürü D.Ş ile yardımcısı R.O, sahte “İşyeri Güvenliği Sertifikası” soruşturması başladığı şubat ayında milli eğitim bakanlığı müfettişleri tarafından açığa alındılar. Geçtiğimiz günlerde emekli olmak için dilekçe veren müdür ve yardımcısı ve diğer sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilmek için bakanlık müfettişlerinin raporu hazırlanmalarının beklendiği öğrenildi.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem