20 Temmuz 2019 Cumartesi

Yeniden Refah’ta Aras seçilmiş başkan oldu

Yeniden Refah’ta Aras seçilmiş başkan oldu
Siyaset Yazdır

Haber

Kurucu Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Mehmet Aras, üyelerin oylarını alarak seçilmiş başkan oldu

Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın kurucu genel başkanlığını yaptığı Yeniden Refah Partisi’nin Kocaeli İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi, Genel Başkan Erbakan’ın da katılımıyla Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrenin Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Dr. Fatih Öztek üstlendi. Ocak ayında İl Başkanlığına atanan Mehmet Aras, 574 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede, tek aday olarak girdiği seçimde seçilmiş başkan oldu. Kongrede ayrıca asil ve yedek 100 kişilik il yönetim kurulu ile asil ve yedek 10 kişilik il disiplin kurulu da belirlendi. 

 

ADETA İZDİHAM YAŞANDI

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı salon; Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan ve oğlu Dr. Fatih Erbakan’ın posterleri, parti bayrakları, parti sloganlarının yazılı olduğu pankartlarla süslendi. Yaklaşık 1,5 saat salona gelen Erbakan’ı kapıda coşkulu kalabalık meşalelerle, sloganlarla, parti bayrakları ile karşıladı. Erbakan, “Mücahit Erbakan” tezahüratları eşliğinde salona girerken adeta izdiham yaşandı.

IMG_0898

YOĞUN KATILIM

Coşkulu kalabalığın tıklım tıklım doldurduğu kongrede Erbakan’ın yanı sıra genel başkan yardımcıları, kurucular kurulu, Gençlik Kolları Genel Başkanı Bilal Okutan, Mevcut İl Başkanı Mehmet Aras, il yönetimi, ilçe başkanları, bölge illerden il başkanları, diğer siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda partili yer aldı.

IMG_0938

GENEL BAŞKANIMIZ CUMHURBAŞKANIMIZ OLACAK

Kongrede ilk olarak konuşan İl Başkanı Mehmet Aras, “Milli Görüşte uzun yıllar il bakanlığı yapmış bir abiniz olarak size verme k istediğim müjde iki kere iki dört ettiği gibi ilk seçimde genel başkanımız Cumhurbaşkanımız olacak, Refah Partimiz de mecliste olacaktır. Terasta, balkonda gemiyi yürütemeyenler yalnız kaldı. Açıkça söylüyorum tek kurtuluş Erbakan Hoca’nın 50 yıl önce kurduğu Refah Partisi’dir. Anavatan gibi tabelaları kalmayacak. Gençlere sesleniyorum: Milli Görüş’ten ayrılmayın. Arkadaşlarınızı getirin” ifadelerini kullandı. Ardından faaliyet raporunu sunan Aras, “45 günde ilçelerde başkanları seçip kongrelerini yaptık ve il delegelerini belirledik. 3 bin 319 üyemiz var. Seçim yarın olsa bu arkadaşlarımız hazırdır” şeklinde konuştu.

DSC_1228-(1)

HEPİNİZİ BAĞRIMA BASIYORUM

Büyük bir coşkuyla kürsüye çıkan Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan, “Bu salonu böyle heycanla, aşkla dolduran tüm Kocaelililer, tüm Milli Görüşçüler hepinizi bağrıma basıyorum. İlk Kongremiz hayırlı ve mübarek olsun. Bu muazzam karşılamalar, dün Elazığ’daki kilometrelerce uzayan konvoy Fatih Erbakan’ın bereketi değil, Hacı Bayram Veli’nin bereketi, Eyüp El Ensari’nin, Sultan Abdülhamid’in, merhum Hocamız Necmettin Erbakan’ın bereketidir” dedi.

erbakan

İŞTE FİLMİN İLK SAHNELERİ

Devamında Erbakan, “Allah, bizlere de Kocaeli bilbordlarına ‘Teşekkürler Kocaeli’ yazmayı nasip eylesin. 2023’te Teşekkürler Kocaeli bilboardlarını biz basacağız. Çok değerli İl Başkanımız, 40 senelik Mücahidimiz Mehmet abimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz. Geçtiğimiz hafta Şanlıurfa’da, dün Elazığ’daki o muhteşem manzaralar, bu coşku bu heyecan bizlere geçtiğimiz yılki sözlerimizi hatırlatıyor. Bunlar filmin fragmanlarıdır, önümüzdeki günlerde filmin gerçek sahnelerini izleyeceksiniz diyorduk. İşte filmin ilk sahneleri başladı” şeklinde konuştu.

 

BİZ SIRTIMIZI HOLDİNG PATRONLARINA YASLAMADIK

“Milli Görüşümüzü siyasete alet edenlerden kurtarmanın vakti gelmiştir” diyen Erbakan, “İşte Yeniden Refah, işte Milli Görüş. Heyecan, samimiyet, fedakar, şuur, dava aşkı, bereket, heyecan bu salonda. Biz sırtımızı holding patronlarına yaslayarak yola çıkmadık. Biz sırtımızı küresel sermayeye yaslayarak yola çıkmadık. Biz siyonizme göz kırparak yola çıkmadık. Bu istikametten ayrılmadığımız müddetçe kimse sırtımızı yere getiremez” ifadelerine yer verdi.

 

SADECE 82 MİLYONU DEĞİL, 7 MİLYARI KUCAKLAYACAĞIZ

Erbakan, “Biz sadece 82 milyon insanımızı değil, 7 milyar insanımızı kucaklamak için geliyoruz. İlk gün ifade ettiğimiz gibi kinle hasetle hizmet yapmaya gelmiyoruz. Biz Yeniden Refah Partisi olarak önce evimizdeki yangını söndürmekle uğraşacağız. Önce hesap sormak yerine yangına su taşıyacağız. Biz ‘Bu mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun anlayışıyla değil, bu milletin sorununu çözsün de kim gelirse gelsin’ anlayışıyla yola çıktık. Biz millet olarak Cumhuriyet tarihinin en borçlu dönemini yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem