21 Ağustos 2019 Çarşamba
Bellona

2 buçuk milyona yapılan TESTTÜRK hizmete başladı

2 buçuk milyona yapılan TESTTÜRK hizmete başladı
Ekonomi Yazdır

Haber

Türkiye’nin yerli ve milli ilk kalite testleri belgelendirme laboratuarı TESTTÜRK, Başiskele Kullar’da hizmete açıldı.

Başiskele Kullar Karadenizliler Mahallesi Başyiğit Caddesi No: 184 adresinde hizmete açılan TESTTÜRK’ün açılışına Kocaeli Vali Yardımcısı Osman Ekşi, AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kağan, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti Derince Belediye Başkan Adayı Zeki Aygün, AK Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı Yasin Özlü,  SP Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu ve çok sayıda sanayici katıldı.

 

ÜRETMEDEN İLERLEME OLMAZ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan programda konuşan Vali Yardımcısı Osman Ekşi, MÜSİAD üyelerinin ortak kurdukları yerli yatırımın hayırlı olmasını diledi. MÜSİAD üyesi ve AKP Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, 20 MÜSİAD üyesinin bir araya gelerek yerli ve milli bir yatırımı hayata geçirmelerinden dolayı mutluluk duyduğunu belitti. TESTTÜRK’ün ilk olması açısından büyük öneme sahip olduğunu söyleyen Zeybek, benzer yatırımların devamını beklediklerini kaydetti.  Yerli ve milli üretimi yapanlara teşekkür edip başarılar dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Üretmeden ilerleme olmaz. Her yönü ile çalışmaya ihtiyacımız var. Çalışınca oluyor. İnsana çalışmak yakışır. Çalışacağız, aklımızı, zekamızı ve ruhumuzu katarak çalışacağız. İdeallerimiz ve hedeflerimiz olacak. Karanlığa taş atmayacağız. Her ay her yıl yeni yeni açılışlarda buluşmak istiyoruz” dedi.

 

BÜYÜK BİR AÇIĞI KAPATACAKTIR
Genel Başkan Abdurrahman Kağan ise yaptığı konuşmada dönüşen dünyada oyunu kurallarına göre oynamak yerine oyunu yazan olmak istediklerini kaydetti. Türkiye’nin gelecek hedeflerine giderken bu yolu çizen bir ülke haline geldiğini söyleyen Kağan, “artık MÜSİAD üyelerin hedefi otomotiv sektöründe elektrikli araçlar üzerinde çalışmaktır. Bu yolda önemli ilerlemeler sağladık. TESTTÜRK dev bir adımdır. Ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak ve ülkenin üretim üssü olması açısından bir ilktir. 20 üyemizin ortak girişimi ile kuruldu. 2019 yılını ortaklık yılı olarak ilan ettik. Ülkemiz borca dayalı değil, ortaklığa dayalı büyümesini istiyoruz. 2023 yılına kadar 100 milyonluk yatırım ile büyük bir açığa kapatacaktır” dedi.

 

20 ORTAK BİRLİKTE AÇTI
Türkiye’nin ilk yerli ve milli test laboratuarı olan TESTTÜRK’ü MÜSİAD’ın 20 üyesi birlikte açtı. 2 buçuk milyona mal olan firmanın ortakları ise Celal Ayvaz, Kadir şahin, Abdullah Yalçınkaya, Ayi Aydemir, Durmuş Karabacak, Halil Yılmaz, Hicran Bozkurt, Hıdır Karahan, İsmail Uslu, İzzet Tanrıkulu, Mehmet Yıldırım, Muammer Çelik, Mustafa Akkaya, Naci Akçay, Orhan Sarısüleyman, Salıh Balcı, Uğur Karabıyık, Zafer Kızılkaya, Zihni Yılmaz, Mehmet Dilber’den oluşuyor. MÜSİAD’ın 2019 yılını Ortaklık Yılı olarak ilan etmesinin ardında ilk çok ortaklı yerli ve milli şirketi derneğin Kocaeli Şubesi’nin 20 üyesi tarafından açıldı. Türkiye’nin ilk özel kalite belgelendirme laboratuarı olan TESTTÜRK, birçok alanda belgelendirme kalite testleri yapacak. Yurt dışına da hizmet verecek olan laboratuar elde ettiği gelir ile sürekli yerli ve milli yatırımlarla kendini geliştirecek. Açılışı gerçekleştirilen ve 2 buçuk milyona mal olan TESTTÜRK yurt dışına hizmet edecek kapasiteye de sahip.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem