20 Temmuz 2019 Cumartesi

Genç İzmitliler Platformu gençliği birleştirecek

Genç İzmitliler Platformu gençliği birleştirecek
Güncel Yazdır

Haber

Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz ve yönetimi bugün gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette, “30 kadar gençlik derneği var, biz bu dernekleri bir araya getirerek bir gençlik birliği oluşturacağız” dedi

Genç İzmitliler Platformu’nun bugün gazetemize ziyaret gerçekleştirdi. Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Semrel Aşçı ve Yazı İşleri Müdürü Ozan Özgenç’in ağırladığı ziyarete Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz, yöneticiler ve üyeler katıldı.

 

İSTİŞARE TOPLANTISI İLE KURULDULAR

Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz ziyarette kuruluşlarını anlatarak, “Kuruluşumuzu ilan ettik sonra 500 kişilik bir istişare toplantısı yaptık, burada neler yapabilir diye tartıştık. Bu istişarenin ardından İzmit’in sosyalleşme ve yardımlaşma alanında çalışmalarımızı bağımsız olarak yürütme kararı aldık. Kuruluşun ardından ilk etkinliğimiz Ramazan ayında erzak kampanyası düzenledik. Kampanyada siyasi partiler ve belediyelerden yardım almadan sosyal medyayı kullanarak hayırsever insanlara ulaştık. Yardıma muhtaç vatandaşlarımızı kaymakamlıklar ve muhtarlar sayesinde tespit ederek 3 bin 200 erzak kutusu dağıttık” dedi.

 

VATANDAŞIN DERDİYLE DERTLENECEK

Açıklamalarına devam eden Şengöz, “Vatandaşın derdiyle dertleneceğiz, kimsesizlerin kimsesi olacağız dedik. Kurulduktan kısa süre sonra 50 kişi ile birimlere ayrılarak 640 kişiden para topladık ve bu parayla yılbaşı akşamı ihtiyaç sahiplerine koli dağıttık. Platformumuz büyüdü ve biz dernek halini aldık. Dernek olarak çalışmalarımızı resmi olarak yapıyoruz, kamu spotları çekiyoruz, sosyal aktiviteler yapıyoruz. Rakamları konuşmak çok kolay ama o yardımı toplamak çok zor oluyor, bir hayırsever kurum sayesinde bin 300 çocuğu tamamen giydirdik.

 

SİYASETÇİLERİ BU İŞE KATMIYORUZ

Dernek olarak aldığımız karar ile hiçbir siyasi kuruluşu bu işin içine katmıyoruz. Tüm arkadaşlarımızla beraber oturup İzmit için neler yapabiliriz diye konuşarak İzmit için sen ben demeden çalışıyoruz. Önümüzdeki dönem üniversiteli arkadaşlarımızla çalışmalarımızı başlattık. Pazar günü 500 kişilik kahvaltı organize edeceğiz. Burada da kentimize dışarıdan gelen öğrenci arkadaşlarımız ve gençlik için neler yaparız bunları değerlendireceğiz” diye konuştu.

 

İZMİT’E REFAKATÇİ EVİ İSTİYORLAR

İzmit için projelerinin olduğundan bahseden Başkan Şengöz, “İzmit’i geliştirmek adına çeşitli projeler hazırlıyoruz. AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül’e sunduğumuz projede Refakatçi Evi yapılmasını istedik. İzmit’e şehir dışından gelen hasta yakınları hastane köşelerinde yaşamaya çalışıyor. Onlar için bir Refakatçi Evi projesini sunduk. Biz sosyal anlamda gönül işi yapıyoruz. İzmit’te kimin ihtiyacı varsa ona yardım etmek için koşuyoruz. Hep en iyisini en güzelini yapmak için uğraşıyoruz.Gerekirse cebimizden veriyoruz tamamen gönül işi. Her zaman yanımızda oldunuz sesimizi duyurmaya yardımcı olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum” diye açıklamalarda bulundu.

 

FİNCAN HEDİYE ETİ

Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Ozan Özgenç’in sorularını cevaplayan Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz ve ekibi açıklamalarının ardından Genel Yayın Yönetmenimiz Semrel Aşçı’ya kahve fincanı hediye ederek hatıra fotoğrafı çekildiler.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem