20 Temmuz 2019 Cumartesi

CHP'den Büyükşehir meclis üyelerine vefa

CHP'den Büyükşehir meclis üyelerine vefa
Siyaset Yazdır

Haber

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Büyükşehir Belediye meclis üyelerine yönelik düzenlediği vefa programında MİA konusunda İzmit ve Büyükşehir meclis üyelerinin tezatlığa düştüğünü belirterek “Biz o dönem meclis üyelerimizle yerel yönetimler toplantısı yaptık. Bundan sonra yerel meclisler ile Büyükşehir meclisimiz arasında bir tezatlık olmadı” dedi

CHP İl Örgütü, Büyükşehir Belediyesi’nde meclis üyeliği yapan partililerine vefa plaketi verdi. KYÖD Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen programa İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, eski İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, İl Kadın Kolları eski Başkanları Sevim Pekyörür ve Hülya Yolcubal, Büyükşehir meclis üyeleri katıldı. Plaket takdimi sırasında, hayatını kaybeden meclis üyeleri Şaban Sarıgülle ve Hüseyin Yılmaz'ın plaketlerini çocukları aldı. Programda konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay göreve ilk atandığı gün ilçe ve büyükşehir meclis üyeleri arasındaki tezatlığın bitirildiğini söyledi.

 

MİA'DA TEZATLIK VARDI

Plaket töreninden önce konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu gecenin adına vefa dediler. Vefa bir semt adı değil. Biz vefalı insanlar olmalıyız. Gençlik Kolu, kadın kolu başkanlarım, geçtiğimiz dönme çalıştığımız arkadaşlarımız burada. Yeni il binamızın toplantı salonuna Rafet Yıldızlı adını verdik. Kendisi bu partiden hiçbir şey almamış bir isim. Seçimden sonra da bir açılış yapacağız. 2015'te atanıp geldiğimde çok büyük sorunlar vardı. MİA sorunu vardı. İzmit meclis üyeleri ve Büyükşehir meclis üyelerimiz karar vermişlerdi. En kötüsü vatandaşın güvenini kaybeden bir görüntüsü vardı. İzmit Belediyesi'nden CHP’nin reddettiği kararı çıkıyor, Büyükşehir'de kabul ediliyor" dedi.

 

ONLAR ŞEHİR MİLLETVEKİLİDİR

Devamında Sarıbay, "Biz o dönem meclis üyelerimizle yerel yönetimler toplantısı yaptık. Bundan sonra yerel meclisler ile Büyükşehir meclisimiz arasında bir tezatlık olmadı. Benim hiçbir meclis üyem en ufak bir şaibeye ismi karışmadı. Milletin ve kamunun menfaatine olan her şeye destek verdiler. Bu yeni dönemde bazı arkadaşlarımız olmayacaklar ama bunun önemi yok. Onlar şehir milletvekilidir. Ben iktidarında muhalefetinde yerelde meclis üyeliğini yaptım. Ben hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

PLAKET ALAN BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYELERİ

Abdulkadir Honça (Çayırova Belediyesi), İbrahim Karslı (Darıca Belediyesi), Nihat Değer ve Erdem Topçuoğlu (Derince Belediyesi), Osman Südan (Dilovası Belediyesi), Dilek Tan ve Salih Işık (Gebze Belediyesi), Zafer Şimşek ve Hüseyin Yılmaz adına oğlu Ozan Yılmaz (Gölcük Belediyesi), Erhan Uysal, Özcan Özer, Ercan Umutlu ve Şaban Sarıgülle yerine kızı Hande Sarıgülle (İzmit Belediyesi), Orhan Tanış (Karamürsel Belediyesi), Serap Özmen ve Selahattin Altınkaya (Kartepe Belediyesi), Engin Taşdemir (Körfez Belediyesi). Üyelerden Zafer Şimşek, Selahattin Kaya ve Erhan Uysal programa katılamadı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem