20 Temmuz 2019 Cumartesi

Antepliler, ilk programında Büyükakın'ı ağırladı

Antepliler, ilk programında Büyükakın'ı ağırladı
Siyaset Yazdır

Kuruluş aşamasında olan Gaziantep İli ve İlçeleri Dayanışma Derneği'nin ilk programında ağırlanan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, “4 aydır geziyorum. İşsizim. Vatandaş yapıyor mülakatı bizi işe alırsa işimiz olacak İnşallah” dedi

Resmi olarak kurulmasına az bir süre kalan Gaziantep İli ve İlçeleri Dayanışma Derneği, ilk programını Yahya Kaptan'da bulunan Zenka'da gerçekleştirdi. İlk programda Gaziantepliler, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın’ı ağırladı. Programa Büyükakın’ın yanı sıra Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, İstinaf Hakimi Mehmet Özdemir, Kocaeli Ticaret Odası İkinci Başkanı Hüseyin Gezer, Körfez Ticaret Odası Meclis Üyesi Dilan Atak, Cevahir Petrol’un sahibi Atilla Kurt, Aktif Medikalin Sahibi Ahmet Gezer, Özoğlu Pastaneleri sahibi Mehmet Özoğlu, Aslar Kebap’ın sahibi Mehmet Çakmak, Jumbo Künefe Gölcük ve Yalova Şubesi ile Polatay İnşaat sahibi Eray Özpolat, Jumbo Künefe İzmit şubesinin sahibi Yunus Keklik, MG Erkek Kuaförü sahibi Müslüm Gündüz, Zenka Yahya Kaptan Şubesinin sahibi Samet Karayılan, Asmaaltı Kebap’ın sahibi Abdülkadir Yapıcı ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

 

YOL ALMAYA BAŞLAYACAĞIZ

Programda konuşan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “4 aydır geziyorum. İşsizim. Vatandaş yapıyor mülakatı bizi işe alırsa işimiz olacak inşallah. Belediye başkanlığı farklı bir şey. Bizim için Allah rızasını kazanmanın yolu kulun rızasını kazanmaktan geçiyor. Bizim için hangi görevi yapıyorsak adam gibi yapmak önemlidir. Vatandaşımız teveccüh ederse oturur oturmaz meselelerin çözümüne dair yol almaya başlayacağız. Biraz farklı bir anlayışla belediyecilik yapmak gerekiyor” dedi.

 

KOCAELİ AMSTERDAM'LA YARIŞACAK

Devamında Büyükakın, "Sen zamanında belediyedeyken yapaydın diyebilirsiniz ama o iş öyle değil. Bürokrat sadece fikir beyan eder. Başkan uygun görürse o iş yapılır. Burada nasıl çalışacağını sen belirliyorsun. Dünyanın gittiği yere göre hareket etmeniz lazım. Artık dünyada şehirler yarışıyor. Şimdi artık Amsterdam’la Kocaeli yarışacak. Bizim markalarımızı yaratmamız gerekiyor. Markaların katma değeri bir başka. Belediye başkanının şehrin ekonomisine de katkı sağlaması gerekiyor. Başkan bunu mesele edinmeli Kocaelispor’un Süper Lig’e çıkması benim meselem be kardeşim. Belediye başkanı olarak görevim değil ama meselem” ifadelerine yer verdi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem