20 Temmuz 2019 Cumartesi

Gazianteplilerin ilk konuğu Büyükakın

Gazianteplilerin ilk konuğu Büyükakın
Siyaset Yazdır

Haber

Gaziantep İli ve İlçeleri Yardımlaşma Derneği’nin ilk organizasyonunun konuğu AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın oldu.

Henüz kurulma sürecinde olan Gaziantep İli ve İlçeleri Yardımlaşma Derneği, ilk organizasyonunu bugün gerçekleştirdi. Zenka’da gerçekleşen programın ilk konuğu AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın oldu. Programda konuşma gerçekleştire Büyükaın, “Belediye başkanları o şehrin ekonomisine de liderlik etmek zorunda. Bunu dert etmek zorunda. Ben ekonomi hocası olduğum için bu şehrin ekonomisinin büyümesine yardımcı olurum dert de edinirim” dedi.

 

YENİ OLUŞUMA YOĞUN İLGİ

Henüz kurulma aşamasında olan Gaziantep İli ve İlçeleri Yardımlaşma Derneği, ilk organizasyonunu bugün gerçekleştirdi. Dernek üyelerinin ilk konuğu ise AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın oldu. Yahya Kaptan’da bulunan Zenka’da düzenlenen programa Büyüakın’ın yanı sıra Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Ticaret Odası ikinci Başkanı Hüseyin Gezer, Körfez Ticaret Odası Meclis Üyesi Dilan Atak, Cevahir Petrol’ün sahibi Atilla Kurt, Aktif Medikal’in sahibi Ahmet Gezer, Özoğlu Pastaneleri sahibi Mehmet Özoğlu, Aslar Kebap’ın sahibi Mehmet Çakmak, Jumbo Künefe Gölcük şube Başkanı  Polatay İnşaat’ın sahibi Eray Özpolat, Jumbo Künefe İzmit şube başkanı Yunus Keklik, MG Erkek Kuaförü İzmit Şube başkanı Müslüm Gündüz, Zenka’nın sahibi Samet Karayılan ve Asmaaltı Kebap’ın sahibi Abdulkadir Yapıcı katılım sağladı.

 

ŞU AN İŞSİZİM

Programda söz alan Büyükaın, “4 aydır geziyorum. Şu anda işsizim. Mülakata da girdik. Vatandaş beğenirse işe alınacağız. Kentimize hizmet edeceğiz. İnsanın doğduğu yere hizmet etmesi çok farklı. Görevler bittiğinde geriye kalan şeyler kıymetli. Bizim için önemli olan Allahın rızasını kazanmak. Bunu yaparsan insanlar da senden razı oluyor. Bizim için önemli olan, o görev şu görev değil aldığımız görevi adam gibi yapmak” şeklinde konuştu.

 

12 YILDIR BELEDİYECİLİK İÇİNDEYİZ

Büyükaın konuşmasını şu şekilde sürdürdü; Kentin her yerini biliyoruz. 12 yıldır belediyeciliğin içindeyiz. Vatandaşımızda teveccüh ederse oturur oturmaz sorunların çözümüne dair çalışmalar yaparız. Birazda farklı bir anlaşımla belediyecilik yapmak gerek.. Dünyada artık şehirler rekabet ediyor. Mesela Paris denince herkesin aklında Eyfel Kulesi canlandı. Şehirlerin bir marka değeri vardır.

 

DERT DE EDİNİRİM

Belediye başkanlarının o şehrin ekonomisine de liderlik etmek zorunda olduğunu belirten Büyükaın, “ Bunu dert etmek zorunda. Ben ekonomi hocası olduğum için bu şehrin ekonomisinin büyümesine yardımcı da olurum dert de edinirim. Örneğin üniversite hocalarımız ile çalışıp Pazar araştırması yapabiliriz. Bizim pazar payımız büyüdüğünde buradaki istihdamımız da artacak. Sadece ben yol yaptım kanalizasyon yaptım derse belediye başkanı kaybeder. Örneğin bu kentte olimpiyatlarda dereceye giden yüzlerce kişi var. Neden binlerce olup bir sporcu kenti olmuyoruz? Bu yüzden bu kenti yönetecek belediye başkanının derdi olmalı” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem