21 Mayıs 2019 Salı

Kocaeli halkı en güzel seçeneği seçecek

Kocaeli halkı en güzel seçeneği seçecek
Siyaset Yazdır

Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Hizmetler Külliyeti tanıtım programında, “Emaneti 31 Mart’ta Tahir Büyükakın’a verdiğimiz zaman daha güzel hizmetler yapacak. Kocaeli halkının en güzeli seçeceğine inanıyorum” dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, başkanlığından bugüne kadar yaptığı hizmetleri anlatan Kocaeli Hizmetler Külliyeti tanıtım programı bugün gerçekleşti. Antikkapı Restoran’da gerçekleşen programda Karaosmanoğlu, 2004 tarihinden bugüne yaptığı hizmetleri anlattı.

 

İKİLİ-(3)

YOĞUN KATILIM

Programa AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Büyükşehir Genel Sekreteri İlhan Bayram, Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün,, Sağlık eski Bakanının eşi Nihal Dinç, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Emine Zeybek, AK Parti İl eski Başkanı Şemsettin Ceyhan, eski Milletvekili Sefer Ekşi, MHP Kocaeli eski Milletvekili Kemal Köse, Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, ilçe belediye başkanları, ilçe belediye başkan adayları, belediye eski başkanlarından Halil Vehbi Yenice, Abdullah Köktürk, gazetemizin Köşe Yazarı Duayen Gazeteci Galip Ataman, meclis üyesi adayları, oda, dernek, STK başkanları, temsilcileri ve partililer katıldı.

KATILIMCILARLA-(1)

YANINDA BİRÇOK YÖNETİCİ YETİŞTİ

Programda ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın kürsüye çıktı. Büyükakın; “Büyükşehir belediye başkanımızla 12 yıl çalıştık. Üniversite de hoca iken çalışmaya başladık. Daha sonra genel sekreter yardımcılığı ve genel sekreterlik olmak üzere 10 yıl çalıştık. Kocaeli büyükşehir adeta bir okul oldu. Birçok yönetici yetişti. Bu şüphesiz belediye başkanımızın vizyonunun açık bir göstergesidir. Kendisine teşekkürü borç biliyorum. 15 yıl boyunca bir şehrin hizmetkarı olmak bir faninin en büyük payesidir. En önemli şey yarın musallaya yattığınızda orada insanların iyi bilirdik demesi, görev bittikten sonra insanların yüzünüze gülerek bakması. Ben başkanımın böyle çalıştığını 12 yıl boyunca şahit oldum. Allah hepimize görev yapmayı nasip etsin. Herkese hayırlı akşamlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

PROTOKOL-MASA

EMANETE HIYANET ETMEDİM

Büyüakın’ın ardından kürsüye Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu çıktı. Karaosmanoğlu, “Her doğan ölür, her yeni eskir. Doğanın kanunu bu.  Ama önemli olan emanete hıyanet etmemek. Ben hiçbir zaman hıyanet etmedim. Eşit muamele yaptık. Herkesi kucaklamaya çalıştık. Sorumluluğumuzda ne varsa onu en verimli şekilde yerine getirmeye çalıştık. Ufak hatalarımız oldu. Zaten hatasız insan ararsak bulamazsınız. İnsanları eksikleri ile beraber kabul edeceğiz. Bu ailede de devlette de geçerlidir” şeklinde konuştu.

KATILIM-(6)

 GEMİ YOLA GİRDİ

Karaosmanoğlu sözlerini, “Her belediyemiz hangi kriter varsa ona göre payını aldı. O günlerden bugüne gelmemizin en büyük nedeni baştaki cumhurbaşkanımız. Uçaktaki pilot gibi her şeyi yavaş yavaş yaptı. Teşvikler yaptı. Hazinemiz zenginleşince yerel yönetimlerde bundan payını aldı. Bundan altı ay önce yaşanan ekonomik sıkıntıdan belediyelerimiz daha yeni etkileniyor. Pek çok pislik temizlendi derken artık bu gemi yola girdi. Artık geri dönüşü yok. Buna sahip çıkmamız gerekiyor” ifadeleriyle sürdürdü.

 

KOCAELİ HALKI EN GÜZELİ SEÇECEKTİR

“Vatandaşımızın kararı baş göz üstünedir” diyen Karaosmanoğlu, “ Demokrasi böyle bir şeydir. Demokrasinin bilinçli şekilde olduğu yerde gelişim daha çok oluyor. Kocaeli’de bu şehircilik alanında bir tanesi. Ben inanıyorum ve güveniyorum. Biz emaneti 31 Mart’ta Tahir Büyükakın’a verdiğimiz zaman daha güzel hizmetler yapacak. Aşk ile yoğurursak hizmeti daha güzel olur. Ben Kocaeli halkının her şeyin en güzeline layık olduğuna ve en güzeli seçeceğine inanıyorum. O yüzden güzel insanları göreve getireceğiz” dedi.

 

HELALLİK İSTEDİ

Artık gözüm arkamda olmadan büyük bir inançla görevimizi devretme zamanımız geldi diyen Karaosmanoğlu, “Tezkeremizi alacağız. Şafak sayıyoruz. Son saniyeye kadar aynı aşlan devam edeceğiz. Ondan sonra hayır işlerinde koşarım, sevdiğim işleri yaparım. 67 yaşıma geldim. Görevimizi gönül rahatlığı ile devam edeceğiz. Gönlümüzü açtık mı tüm kapılar açılıyor. Ufkumuz gönlümüz açık olduğu sürece yapamayacağımız şey yok. Ben emaneti teslim etme anlamında davetimize katılım sağladığınız için çok teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin. Ayrılsak da beraberiz” ifadeleri ile konuşmasına son verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem