20 Mayıs 2019 Pazartesi

Sarıbay: Herkesin oyuna talibiz

Sarıbay: Herkesin oyuna talibiz
Siyaset Yazdır

Haber

Gazetemizi ziyaret eden CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, seçime yönelik iddialı açıklamalarda bulunurken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 21 Mart’ta İzmit’te ortak bir miting düzenleyeceklerini duyurdu. Sarıbay HDP eleştirilerinde de, “AK Parti’ye oy verseler kabul etmeyecekler mi? Biz herkesin oyuna talibiz” dedi

Yerel seçim sürecini yoğun bir şekilde geçiren CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ile İl Başkan Yardımcısı Selim Yıldız, gazetemize ziyarette bulundu. İzmit konusunda oldukça iddialı olduklarını söyleyen Sarıbay, seçim çalışmalarına İzmit’te çok önceden başladıklarını belirterek, “Tempoda zaman zaman iniş çıkışlar olur ama biz uyum içinde müthiş bir çalışma yapıyoruz. Bize yakın olan bölgelerden ziyade, AK Parti’nin oy potansiyelinin yüksek olduğu yerlerde daha fazla çalışarak, vatandaşlara kendimizi anlatmaya çalışıyoruz. İzmit’te 3 ile 5 puan arasında önde çıkıyoruz” dedi.

 

GEBZE’Yİ ALMAMIZ LAZIM

Büyükşehir için de yoğun bir çalışma yaptıklarını belirten Sarıbay, “Serdar Bey de çok iyi niyetle ve sıkı çalışıyor. Bizim Büyükşehiri almak için Gebze’yi de almamız gerekiyor. Orada da önemli çalışmalarımız sürüyor. Bizi Büyükşehire aday çıkarmamakla suçlayanlar var. Ancak genel merkezler düzeyinde yapılan stratejik planlamalar bunlar. İttifak ortaklığı kapsamında yapılan planlamalar. Seçimi kazanmak için birbirimize ihtiyacımız var. Bizim partimiz zaten çok sesli bir partidir. Bizim bir sorunumuz yok bu konuda.”

 

ORTAK MİTİNG YAPILACAK

Önceki gün yapılan il kurulu toplantısında, il binasındaki konferans salonuna Rafet Yıldızlı Konferans salonu adını verdiklerini söyleyen Sarıbay, ittifak partileri genel başkanlarının da ortak miting düzenleyeceklerini söyledi. Akşener’in 21 Mart’ta İzmit’e geleceğini söyleyen Sarıbay, “ Sayın Şanbaz Yıldız’la da konuştuk. Konu iki genel başkana da iletildi. Bugün yarın kesinleşecek. Yüzde 99 ihtimalle 21 Mart’ta Genel Başkanlar İzmit’te ortak miting yapacak. Büyük ihtimalle de uygun olursa Perşembe Pazarı alanında yapılacak.” dedi.

 

BU BİR GENEL SEÇİM DEĞİL

Bu seçimin bir yerel seçim olduğunu vurgulayan Sarıbay, “Biz gerginlik olmasın istiyoruz. Bu seçimde Tayyip Erdoğan seçilmeyecek. Bakan seçilmeyecek. Belediye başkanımızı, muhtarımızı seçeceğiz. Ama seçimi genel başkan havasına çekmek istiyorlar. Sayın Genel Başkanımız bize aynı şekilde davranmamamız için telkinde bulunuyor. Biz gerginlik istemiyoruz. Bir yerel seçim havasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

HDP OYLARI SIKINTI YARATMAZ

Bazı bölgelerde HDP ile yürütülen çalışmaların normal olduğunu söyleyen Sarıbay, “Bizim seçimi kazanmak için oya ihtiyacımız var. Biz herkesin oyuna talibiz. AKP’lilerin oyuna da talibiz. HDP’lilerin oyunu almayacak mıyız? Bunlar gitseler Tayyip Beye, ‘Biz size oy vereceğiz’ deseler, Tayyip Bey almayacak mı? HDP seçmeni o gün ona vermiştir, bugün bana veriyor olabilir. Biz herkesi temsil ediyoruz. Her siyasi görüşün oylarını bekliyoruz. Tarikatlar dahil, herkesin oyuna talibiz. Biz belediyecilik yapacağız. Bekaa ile ne ilgisi var? Eskişehir’de bekaa sorunu mu var? dedi. 

ziyaret

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem