21 Mayıs 2019 Salı

Romanlar günlerinde sorunlarını dile getirdi

Romanlar günlerinde sorunlarını dile getirdi
Güncel Yazdır

Haber

Türkiye Romanlar Konfederasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, 14 Mart Türkiye Roman Günü’nde yaptığı açıklamada, “Romanlar haklarına ulaşamıyor” dedi

Türkiye Romanlar Konfederasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar ve Roman Dernekleri Şube Başkanları, 14 Mart ‘Türkiye Romanlar Günü’ ile ilgili olarak Cumhuriyet Parkı Omega Cafe’de basın açıklaması gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Çokyaşar, Romanlar Günü’nde sadece eğlenmediklerini, Romanlar’ın sorunları ile ilgili çalışmalar yaptıklarını söyledi.

 

DEVLETİN ROMANLARI TANIDIĞI TARİH

Ahmet Çokyaşar açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’de 2015 yılında beri kutladığımız bir gün oldu. 14 Mart Romanlar gününü kutlamamızda ki neden 14 Mart 2010’da ülkemizde bir Roman açılımı başladı. Devletin Romanları tanıdığı bir tarih oldu. İlkini Cumhurbaşkanımızla kutladığımız günü her yıl kutlamaya başladık. Sadece konser yapıp eğlenemiyoruz, Roman vatandaşlarımızın sorunlarını dile getiriyoruz. 14 Mart Romanlar günü etkinlikleri ve çalışmaları hafta boyunca devam edecek.

 

PROJELER BEKLİYORUZ

Sorunlarımızı daha aza indirmek ve sorunlarımızı en aza indirgemek için çalışmalarımız devam edecek.  Roman açılımı ile olumlu yönde çok güzel değişiklikler oldu. Çok az derneğimiz vardır. Dernekler kuruldu, daha sonrasında konfederasyon kuruldu. Roman vatandaşların haklarının aranması ile ilgili çok önemli bir yol alındı. Roman vatandaşların birçoğu haklarına ulaşamıyor, ulaşmakta sıkıntı yaşıyor. Yerel yönetimlerin bu konuda çeşitli projeler yapmasını bekliyoruz. Yerel yönetimler işin içinde yoksa sıkıntı yaşıyoruz. Genelin aldığı kararların, yerelde de işlemesini bekliyoruz. Yerel yönetimlerin ‘Roman eylem strateji bilgisinden bile haberi yok” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem