21 Mayıs 2019 Salı

Kızılay İş Merkezi'nde gerginlik

Kızılay İş Merkezi'nde gerginlik
Asayiş Yazdır

Haber

Kızılay İş Merkezi'nde iş yerini boşaltmamak için direten Cadde Cafe işletmecisi Cevdet Sert gözaltına alındı

İzmit’in en işlek caddesinde bulunan Kızılay İş Merkezi, ihaleyle 29 yıllığına kiralanmış, binanın yıkılıp yerine Yiğit AVM adı altında bir alışveriş merkezi dikileceği duyurulmuştu. Kızılay İş Merkezi'nde bulunan Cadde Cafe'nin işletmecisi Cevdet Sert, tahliye işleminin yapılması için binaya gelen zabıta ekiplerinden yıkım kararı göstermelerini beklediğini belirtirken, kafenin giriş kapısının önünü kesti. Ardından Sert, emniyet güçleri tarafından gözaltına alınırken zabıta ekipleri kafenin kapısını kırarak içeri girdi.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KARARINA UYMUYORLAR

Gözaltı öncesi çok sert açıklamalarda bulunan işletme sahibi Cevdet Sert, "Türk Kızılayı kiracıları birilerinin baskısıyla, ellerinde tahliye kararı olmadan, kesinleşmiş riskli yapı kararı olmadan kentsel dönüşüme uymadan şu anda ellerindeki sahte raporla iş merkezini yıkacağız niyetiyle buradan çıkarıp sonrada arkamızdan iş merkezinin tadilatı yapılıp Yiğit AVM'ye verilecek. İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım desteğiyle, Türk siyasetini arkalarına alarak, seçim üstü AK Parti ve MHP nedense çok suskunlar" diye konuştu.

 

ADALETİ HUKUKU UNUTTULAR

Sert, "Bugün çıkmış birileri demeç veriyor biz esnafın yanındayız, biz vatandaşı harcatmayız diyorlar. Yalan konuşuyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız ismini kullanarak bizlere burada 3.5 seneden beri eziyet edenler, bugün her nedense adaleti hukuku unuttular. İzmit Belediyesi hazır evet. Şimdiye kadar İzmit Belediyesi dimdik ayakta durdu, ama son günlerde artık teslim olmuş gözüküyor Sayın Nevzat Doğan. Defalarca uyarmama rağmen, usulsüz ihale yapılacağını söylememe rağmen nedense, ne İlyas Şeker ne de bakanlarımız sesini çıkarıyor" sözlerini kullandı.

 

AKP İÇİNDE DERİN GRUPLAR ÇALIŞIYOR

Sert, "Çünkü AKP'nin içinde resmen ayrı derin gruplar çalışıyor isim veriyorum, Kerem Kınık, Mehmet Güllüoğlu, İlhami Yıldırım, bunlar adaletin, hukukun üstündeler mi? Biz vatandaşlar hakkımızı nerede arayacağız. Ben kendimi ekmeğim için burada feda ettim. Hukuka aykırı davranmamak için kendimi feda 3 senedir feda ettim. Ellerinde mahkeme kararları yok. Biz elimizde mahkeme kararları olmasına rağmen bu kararları hiçe sayan AKP belediyeciliğini seçime 20 gün kala deşifre ediyorum. Cumhuriyet Başsavcısına bildirsinler. Bu usulsüz tahliyeye dur deyin" dedi.

 

ZEHİR ZIKKIM OLSUN

Son olarak "Adaletiniz yoksa vatandaşı suça teşkil ediyorsunuz. Siz samimi değilsiniz. İlyas Şeker samimi değilsin, Karaosmanoğlu samimi değilsin Cumhurbaşkanı samimi değilsin, bakanlar samimi değilsiniz. Birazdan aşağıdaki rezilliği bütün ülke izleyecek, AK Parti'nin bu derin devletin 15 senedir ne pislikler çevirdiklerini bana gelene kadar göremedim. Zehir zıkkım olsun Allah belalarını versin" şeklinde konuştu. Yaşanan gerginliğin ardından İşletme Sahibi Sert, emniyet güçlerince gözaltına alınırken kafenin kapısı da zabıta ekipleri tarafından kırılarak kafe boşaltıldı.

 

 

IMG-20190314-WA0016

IMG-20190314-WA0017

IMG-20190314-WA0023

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem