21 Mayıs 2019 Salı

Diyabet Okulu 11 yaşında

Diyabet Okulu 11 yaşında
Güncel Yazdır

Diyabetli (Şeker Hastası) dostu Kocaeli Devlet Hastanesi’nde çok uzun zamandır titizlik ve gayretle kesintisiz yürütülen Diyabet Okulu eğitim ve farkındalık artırma çalışması 11. yılına girdi

İlimizdeki tüm diyabetlilere ulaşarak diyabet farkındalığını arttırmak, hastalıkla yaşamayı öğrenmek ve diyabetin erken ve geç komplikasyonlarını önlemek amacıyla 2008 yılından bu yana diyabetle mücadelesini kararlılıkla sürdüren Kocaeli Devlet Hastanesi, 102. Diyabet Okulu mezunlarını verdi. 


Diyabet Eğitim Hemşiresi Alime Karataş’ın koordine ettiği eğitimlerin sonuncusu Kocaeli Devlet Hastanesi konferans salonunda 12 diyabetlinin katılımıyla gerçekleşti. Diyabetli ve yakınlarının ilgi gösterdiği eğitime Kocaeli Devlet Hastanesi, Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Dilek Güven Taymez, Dahiliye Uzmanı Dr. Özge Telci Çaklılı, Ortopedi ve Trav. Uzmanı Dr. Adem Çakır, Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Özkan Yapıcı, Diyetisyen Mualla Topal, Psikolog Esra Mutlutürk ve Fizyoterapist Ahmet Aydoğan eğitimci/konuşmacı olarak katıldı.

Diyabetle yaşam, ilaç ve insülin tedavisi, tedavide son teknolojik gelişmeler, gizli şeker, komplikasyonlara karşı alınacak önlemler, beslenme, ayak sağlığı, göz ve kalp sağlığı, ağız ve diş sağlığının korunması gibi pek çok konuda bilgilerin verildiği eğitimin sonunda 2018 yılının örnek diyabetlisi seçilen Elfida Andaç’a Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Dilek Güven Taymez çiçek takdim etti. Ayrıca eğitime katılan diyabetliler Diyabet Okulu diploması almaya da hak kazandı. 11 yıldır devam eden ve gelenekselleşen Diyabet Okulu eğitimlerinin önümüzdeki günlerde yeni gruplarla devam edeceğini açıklayan Diyabet Eğitim Hemşiresi Alime Karataş, tüm diyabetlileri Diyabet Okuluna katılmaya davet etti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem