20 Temmuz 2019 Cumartesi

Çakar: O afişin yerine sürpriz bir şey düşünüyoruz

Çakar: O afişin yerine sürpriz bir şey düşünüyoruz
Siyaset Yazdır

Haber

CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet'in tartışmalı afişi AK Partililerin itirazları sonucu İl Seçim Kurulu kararınca kaldırılıyor,

CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in D-100 Karayolu ile eski Gölcük yolunun kesişme noktası olan, Perşembe Pazarı alanına, Kocaeli Adliyesi’ne ve Dolphin Alışveriş Merkezi’ne cephesi bulunan Kocaeli Plaza duvarını kiralayarak astırdığı dev seçim afişi 1 Mart'ta yasağın kalkması ile birlikte üzerindeki beyaz brandayı atıp yeniden gün yüzüne çıkmıştı. Ancak AK Parti'nin itirazları sonucu İl Seçim Kurulunca Hürriyet'in dev posteri ile ilgili kaldırılma kararı alındı. 

 

FOTOĞRAFIMIZDAN BİLE KORKUYORLARSA...

Yeşilova'daki programında afişle ilgili sert bir konuşma yapan Hürriyet, "Bu desteğiniz bizimde inancımızı çok arttırıyor. Hep söylediğimiz bir şey var ayağımızı yere sağlam basıyoruz. Fotoğrafımızdan bile korkanlara inat, afişimizi hukuksuz bir şekilde indirmeye çalışanlara inat tüm iktidar gücüyle baskı yapmaya çalışanlara inat sözüm söz bu seçimi kazanacağız. Onlar bizim fotoğrafımızdan bile korkuyorlarsa biz zaten bu işi bitirmişizdir” ifadelerini kullandı.

 

İKİ GÜN SONRA BELLİ OLUR

Seçim afişleri için Yüksek Seçim Kurulu'nca belirlenen yerler dışında bulunduğu gerekçesiyle AK Partililerin itirazına karşılık CHP İzmit İlçe Örgütü de itirazda bulundu. İlçe Başkanı Hakan Çakar, "Gelen itiraz üzerine biz de AK Partililerin yasak olan yerlerde asılı afişlerine yönelik İl Seçim Kuruluna itirazımızı yaptık. Bize henüz resmi tebligat gelmedi. 2 gün sonra karar belli olur. Alınacak olan karara göre biz de orası için sürpriz bir şey yapmayı düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem