20 Temmuz 2019 Cumartesi

Konak Hastanesi tüp bebekte öncü olacak

Konak Hastanesi tüp bebekte öncü olacak
Güncel Yazdır

Haber

Özel Konak Hastanesi Türkiye’nin tanınmış tüp bebek doktorlarından Çağdaş Aslan’ı ve ekibini kadrosuna kattı. Özel Konak Hastanesi yeni ekiple beraber geliştirilen tüp bebek kliniği ile çocuk sahibi olmak isteyen ailelere umut olacak

İzmit Özel Konak Hastanesi bugün Hampton by Hilton otelde gerçekleştirdiği Tüp Bebek Birimi basın tanıtımında kadrosuna kattığı Op. Dr. Çağdaş Aslan’ı ve yapılan yenilikleri tanıttı. Programa İzmit Özel Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündodğu, Tüp Bebek alanında uzman Op. Dr. Çağdaş Aslan, Tıbbi Direktör Uzman Dr. Özlem Bilgin, İdari Direktör Özlem Kuyruklu ve Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Gündoğdu katıldı.

 

SAS BELGELİ HASTANE

İzmit Özel Konak Hastanesi, kalite, iyileştirme ve hasta güvenliği yaklaşımını sağlamak için ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak hizmet verdiğini, hasta güvenliği ve hasta memnuniyeti odaklı yaklaşımı ile gönüllü olarak girdiği bu süreçte verdiği hizmet kalitesini aldığı SAS Akreditasyon belgesi ile de taçlandırdı. Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü (TÜSKA) tarafından verilen, Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) Belgesi, uluslararası standart gerekliliklerinin ötesinde organizasyonların kaliteli, etkili ve verimliliğini artırmak için optimum düzeyde kaliteli sağlık hizmeti prensibine dayanan uluslararası bir program.

 

ÇOCUK HASRETİ ÇEKEN ÇİFTLERE ÜMİT OLACAK

İzmit Özel Konak Hastanesi 2018 yılının 3’üncü çeyreğinde Tüp Bebek Kliniğini komple yenileyerek dünyanın yeni nesil teknolojisine sahip ekipmanlarını bünyesine kattı. Tüp bebek birim direktörü görevine Türkiye’nin tanınmış ve alanında uzman doktorlarından Op. Dr. Çağdaş Aslan ile kadrosunu genişletmiştir. Op. Dr. Çağdaş Aslan deneyimli ekibiyle, çocuk hasreti çeken çiftlere ümit olmuş, bilimsel çalışmaları ışığında bugüne dek binlerce çifte çocuk sahibi olmalarını sağladı.

 

ÇİFTLER ALANINDA UZMAN DOKTOR ARIYOR

Basın tanıtımında ilk olarak söz alan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, “Sağlık dinamik bir sektördür. Baş döndürücü bir hızda teknoloji gelişmekte ve ilerlemektedir. Bizler güçlü hekim kadromuz, tıbbi ve idari personellerimiz ile teknoloji ve yenilikleri yakalayıp doğru iletişim ile hastalarımıza ulaştırmak temel prensibimiz. Hasta ve çalışan odaklı bir kurum olarak 7/24 halkımızın hizmetindeyiz.  Amacımız her kesimden insanın erişebileceği kaliteli sağlık hizmeti sunmak. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüp bebek ünitelerine başvurular giderek artmaktadır. Bizde tüp bebek kliniğimizdeki alt yapı imkanları ve yeni ekibimiz ile bunu gönül rahatlığı ile sağlayacağız. Tüm gelişmeleri dünya ile aynı hızda kliniğimize ve hastalarımıza yansıtacağız. Dünyanın en gelişmiş laboratuvarında ne yapılıyorsa Konak IVF merkezinde de onlar yapılıyor. Gündoğdu sözlerine, Türkiye’de özellikle son yıllarda birçok çiftin tüp bebek yöntemiyle, çocuk sahibi olmaya çalıştığını, bu nedenle de çiftlerin, alanında kendini kanıtlamış uzman hekim ve hastane arayışında olduğuna dikkat çekerek devam etti.

 

İLK TÜP BEBEK ÜNİTESİ AÇAN HASTANE

Toplantıda konuşan Konak Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özlem Bilginiseşunları söyledi, “Kocaeli’nin SGK anlaşmalı hastaneleri içerisinde ilk bypass ameliyatının yapıldığı, ilk tüp bebek ünitesini açan hastanesiyiz. 2019 yılında da yine sağlık bakanlığı tarafından akredite olan ilk hastaneyiz. Yine tüp bebek ünitemizde çipli güvenlik sistemleri ve mikroçip yöntemi ile ailelerin bebek sahibi olma şansını artırıyoruz. 128 kesit bilgisayarlı tomografi cihazımızda sanal anjiyografi ile hastalarıma girişimsel anjiyografi işlemine alternatif sunuyoruz. Sağlıkta teknoloji hızla ilerlerken bizde ameliyathane tüp bebek ve diğer birçok bölümde yaptığımız renovasyonlar ile teknolojiyi yakalamaya çalışıyoruz. Tüp bebek kliniğimizde infertil hastalarımızın muayene ve tetkik hazırlık sürecinden sonra, embriyo transferi, yumurta dondurma işlemleri başta olmak üzere mikroenjeksiyon, preimplantasyon genetik tarama, 24 saat embriyo gözlemi, mikroçip yöntemi gibi birçok işlem yapılabilmektedir.”

 

TÜP BEBEK İÇİN İZMİT’E GELECEK

Op. Dr. Çağdaş ASLAN basın toplantısında şunları söyledi; “2015 yılında Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinin ilk kurulumunda, kurucu danışman hekim olarak görev aldım. Hastane yönetimi ile o dönemden beri süre gelen iyi diyaloglarımız neticesinde, Ocak 2019'da, yeniden Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinde sorumlu hekim olarak göreve başladım. Doğu Marmara bölgesindeki tüp bebek alanındaki boşluğu, kalıcı olarak, doldurmak için, İzmit’e gelerek, Konak Ailesi'ne katıldık ve buradaki mevcut laboratuar ekibini de bünyemize katarak, daha da büyüdük. Amacımız sadece İzmit'e değil, Sakarya, Bolu, Yalova, Gebze, Gölcük, Düzce, Karadeniz Ereğlisi ve İstanbul’u da kapsayan çevre il ve ilçelerin tamamına hizmet vermek ve bölgenin referans merkezi olmaktır. Ayrıca tüp bebek birimimize yurt içi tüm bölgelerden ve yurt dışından da hasta başvuruları olabilmektedir. Yola çıkış amacımıza uygun olarak tüp bebek laboratuvarımızı ve kliniğimizi son teknoloji cihazlar ile donattık ve yeniledik. Bunlara kendi bilgi ve becerilerimizi de eklediğimizde Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinde, kanser hastalarında yumurta dondurma işlemleri de dahil olmak üzere, dünya çapında yapılan tüm tedavilerin yüksek başarılar ile yapılabildiğini gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Ülkemizde her 7 çiftten biri, istemelerine rağmen, doğal yollarla bebek sahibi olamamaktadır, bu durumdaki birçok aileye yenilikçi tedavi yaklaşımlarımızla çözüm kapısı olmayı hedefliyoruz.

 

ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İSTEYEN KONAK HASTANESİNE

Birlikte yola çıktığımız, Konak Hastanesinin ilkelerine uygun olarak, yaptığımız her işte etik değerlerimiz ve sosyal sorumluluk bilincimiz ile hareket ediyoruz. Kadın hastalıkları ve doğum alanında bölgede referans hastane konumunda olan Konak Hastanesini, tüp bebek alanında da aynı referans noktaya getirmek için geldiğimiz günden beri ekip arkadaşlarımla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Ve gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki çocuk sahibi olmak isteyen hiçbir çiftimizin artık başka şehirlere gitmesine gerek yok. Çünkü "Ailenizi tamamlamak için Kocaeli'nde biz varız” diyerek sözlerini tamamladı.

 

OP. DR. ÇAĞDAŞ ASLAN KİMDİR?

1979 yılında Kayseri ilinde doğdu. 2004 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 2004-2009 yılları arasında Başkent Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimi alarak, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığımı aldı. 2010-2011 yılları arasında kadın hastalıkları ve doğum uzman hekimi olarak Devlet Hizmet Yükümlülüğü görevimi yaptı. 2011-2014 yılları arasında Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi ve Anadolu Sağlık Merkezinde çalıştı. Bu esnada Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde üremeye yardımcı tedavi yöntemleri ilgili eğitimimi ve sertifikamı aldı. 2014-2019 yılları arasında İstanbul Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezinde tüp bebek uzmanı olarak çalıştı. 2017-2019 yılları arasında bu merkezin tıbbi direktörlüğünü yürüttü. Ocak 2019'dan beri, kuruluşunda (2015 yılı) aktif görev aldığı, İzmit Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinin Sorumlu Hekimi olarak görev yapmakta.

 

Mesleğiyle alakalı temel ilgi alanları: Ağrısız HSG, polikistik over sendromu, endoskopik cerrahi (laparaskopi, histeroskopi, robotik cerrahi), rahim şekil bozuklukları ve düzeltici cerrahileri, yumurta (oosit) dondurma, kanser tedavisi gören hastalarda tüp bebek uygulamaları ve yumurta rezervinin korunmasına yönelik tedaviler, doğal tüp bebek tedavileri, ince endometrium, tekrarlayan gebelik kayıpları, beslenme alışkanlıklarının irdelenmesi ve düzenlenmesidir.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem