21 Ağustos 2019 Çarşamba
Bellona

Leyla Atakan ve arkadaşları unutulmadı

Leyla Atakan ve arkadaşları unutulmadı
Güncel Yazdır

Haber

Türkiye’nin ilk kadın belediye başkanı olan İzmit Belediye eski Başkanı Leyla Atakan, ölümünün 48’inci yıldönümü nedeniyle KYÖD’de anıldı

Türkiye’nin ilk kadın belediye başkanı olan İzmit Belediyesi eski Başkanı Leyla Atakan, başkan vekili İsmail Kolaylı, İzmit Belediye Meclis Üyeleri Abdurrahman Yüksel ve Feridun Özbay ile birlikte 1971 yılında Gölcük'te geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybetmişti. Atakan ve arkadaşlarının ölümlerinin 48’inci yıldönümü nedeniyle Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) anma programı düzenledi. Programda kentin önde gelen isimleri, Leyla Atakan’la ilgili anılarını ve Atakan’ın İzmit'e yaptığı önemli katkıları anlattı. KYÖD Sosyal Tesislerinde sergilenen Atakan'ın fotoğrafları ise yoğun ilgi gördü.

 

YOĞUN KATILIM

KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa KYÖD Başkanı Didem Turan, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, DP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki, Biz İzmitiz Platformu Başkanı Hüseyin Erol, ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Meral Dönmez, Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık, CHP Kocaeli eski Milletvekili Kenan Akman, İzmit Belediyesi eski Başkanı Erol Köse, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

 

ŞÜKRAN DUYUYORUZ

Programda konuşan KYÖD Başkanı Didem Turan, “Leyla Atakan benim ve benim gibi tüm kadınlar için rol modeldir. Leyla Atakan, 1960’lı yıllarda biçki dikiş kursları düzenlemiş, Verem Savaş Derneği açmıştır. Kentin ilk kadın siyasi parti il başkanıdır. Türkiye’nin ilk kadın belediye başkanıdır. Kendisine şükran duyuyoruz. Umarım bu dönemde de kadın siyasi adayları yapacağı işlerle bundan sonraki dönemde anarız. Bugün aramızda Leyle Atakan’la çalışmış yöneticilerimiz var” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem