19 Temmuz 2019 Cuma

İYİ Parti’de meclis üyesi aday adaylarını mülakatları başladı

İYİ Parti’de meclis üyesi aday adaylarını mülakatları başladı
Siyaset Yazdır

Haber

İYİ Parti Kocaeli’de belediye meclis üyesi aday adayları için mülakatlar dün başladı. İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Şu anda sadece CHP’nin belediye başkan adaylarının olduğu ilçelerdeki meclis üyeleri aday adaylarımızın mülakatlarını yapıyoruz. Bugün 5 ilçeden 100’e yakın aday adayımızı mülakata bekliyoruz” dedi

İYİ Parti Kocaeli’de Büyükşehir dahil belediye başkan adaylarında CHP ile ittifak yapmıştı. Büyükşehir başta olmak üzere Kandıra, Körfez ve Başiskele İYİ Parti’ye bırakılmış, Çayırova’da ise her iki parti de kendi adayıyla seçime girme kararı almıştı. CHP’de dün tüm adaylar, Ankara’da düzenlenen toplantıda tanıtılırken İYİ Parti Kocaeli’de de şu ana kadar başvurusu alınan 378 meclis üyesi aday adayı için mülakatlar il binasında başladı. Salı günü tamamlanması beklenen Mülakat Komisyonunda İl Başkanı Şanbaz Yıldız, meclis üyesinin başvuru yaptığı ilçenin başkanı, SKM başkanı, İlçe SKM başkanı, kadından sorumlu başkan yardımcısı yer alacak. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İl Başkanı Yıldız, “Şu anda mülakatlarımız, sadece CHP’nin adaylarının olduğu ilçelerde bulunan meclis üyesi aday adaylarımız için yapılıyor. Bizim adaylarımızın olduğu ilçelerde ise CHP ile aday adaylarını netleştirdikten sonra gününü belirleyeceğiz” dedi.

 

SORULARI KİMSEYE SÖYLEMEM

İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “İYİ Parti Kocaeli Teşkilatında mülakatlar başladı. CCHP ile henüz bir anlaşmaya varamadığımız için net sayı veremiyoruz. Şu anda İzmit’teki arkadaşlarımızın bir kısmı geldi. 20 tane de aday olup da ücretini yatırmayanlar var. 378 küsur aday arkadaşımız var. Belediye başkan adayı çıkarttığımız ilçelerde şu anda mülakata girmiyorlar. Onları da CHP ile netleştirelim ondan sonra günü belli olur. Mülakat komisyonunda ben olacağım. Kadın Kolları, İlçe Başkanı, SKM Başkanımız, İlçe SKM Başkanı olacak. Biz sadece CHP’nin aday çıkarttığı yerlerde mülakat yapıyoruz. Bu memleket soru çalmaya alıştı. Hiçbir arkadaşıma soracağımız soruları da kimseye söylemem. Mülakatları salı günü bitireceğiz. Bugün 5 ilçeden 100’e yakın aday bekleniyor” şeklinde konuştu.

 

GÜZEL BİR NETİCE ALACAĞIZ

Devamında Yıldız, “Ortaklık zor iş. Ama burada CHP de biz de olabildiğince etik kurallara değer vererek bir süreç yürüttük. Sürecin de nihai noktasında gelmek üzereyiz. Yorucu bir süreçten geçiyoruz. Ortak birlikteliği sağlamak için bir çalışma yapıldı. Güzel bir netice alacağız. Bunda sıkıntı yok” ifadelerine yer verdi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem