21 Ağustos 2019 Çarşamba
Bellona

CHP Kocaeli’den Ankara’da gövde gösterisi

CHP Kocaeli’den Ankara’da gövde gösterisi
Siyaset Yazdır

Haber

CHP'nin Kocaeli belediye başkan adayları, tüm adayların tanıtıldığı Ankara Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Ayrıca CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 12 maddelik seçim bildirgesini de açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 31 Mart yerel seçimleri için 81 ilde gösterdiği belediye başkan adaylarını Ankara Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törenle tanıttı. CHP Kocaeli İl Örgütü ve ilçe örgütleri sabah erken saatlerde yola çıkarak, belediye başkan adayları ile birlikte Ankara’daki törende yerlerini aldı. Adayların tanıtımı öncesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 12 maddelik seçim bildirgesini açıkladı. Bildirgenin açıklanmasının ardından  tüm şehirler alfabetik sıra ile anons edilerek sahneye davet edildi. Sabahın erken saatlerinde yola çıkan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, il yönetimi, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, ilçe başkanları, ilçe kadın ve gençlik kolları yöneticileri, SKM başkanları ve çok sayıda partili toplantıda yerini aldı.

 

GÜLÜMSE TÜRKİYE CHP GELİYOR

Coşku ve heyecanın hakim olduğu salonda adım atacak yer kalmadı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı salonda CHP Kocaeli Gençlik Kolları "Gülümse Türkiye CHP geliyor" yazılı pankart açtı. Salonda CHP bayrakları, Türk bayrakları, pankartlar ve Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı seçim bildirgesinde yer alan maddelerin yazılı olduğu afişler yer aldı.

 

KOCAELİ SAHNEDE

Toplantıda adayların tanıtımı öncesi CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kürsüye çıkarak 12 maddelik seçim bildirgesini açıkladı. Ardından adaylar, şehirlerin alfabetik sıralamasına göre sahneye davet edildi. Sahneye davet edilen Parti Meclisi üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İzmit Belediye Başkan adayı Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Darıca Belediye Başkan adayı Yakup Törk, Gebze Belediye Başkan adayı Recep Dursun, Çayırova Belediye Başkan adayı Selahattin Kaya, Kartepe Belediye Başkan adayı Cumhur Karakadılar Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte tüm katılımcıları selamladı.

 

4 ADAY KATILAMADI

Öte yandan toplantıya Derince Belediye Başkan adayı Sertif Gökçe, Dilovası Belediye Başkan adayı Kemal Memiş, Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri ve Karamürsel Belediye Başkan Adayı Ahmet Çalık özel nedenlerden dolayı katılım sağlayamadı. İYİ Parti ile ittifak yapan CHP, Büyükşehir başta olmak üzere Kandıra, Başiskele ve Körfez'de ise aday çıkarmıyor.

 

İŞTE 12 MADDELİK MANİFESTO

1- Hoşgörülü ve saygılı kentler: Kimsenin kimliğine, inancına bakmadan eşit davranacağız. Belediye başkanlarımız toplumun bütün değerlerine saygılı olacak. Hiçbir ayrımcılık yapmayacak.

2- Hakça paylaşan kentler: Rant bütün kentlerde vardır. Rantı hakça bölüştüğünüz zaman hiçbir sorun yoktur. Biz rantın hakça bölüşülmesini istiyoruz.

3- Hesap veren ve şeffaf yönetilen kentler: Biz halktan vergi topluyoruz, harcadığımız her kuruşun hesabını vermek namus borcumuzdur.

4- Yoksulluğu yenen kentler: Asgari ücret alan işçi kardeşlerime sesleniyorum. 1 Ocak 2019'dan itibaren asgari ücret 2 bin 200 liradır. Sen 2 bin 200 lira almak istiyorsan, oyunu CHP'ye vereceksin. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, açlığı yok edeceğiz.

5- Üreten ve istihdam yaratan kentler: Bir kent her alanda üretmeli. Büyükşehirler kırsalla işbirliği yapmalı. Kenti ağaçlarla, çiçeklerle donatmak için ithal mi etmek lazım?

6- Yenilikçi ve akıllı kentler: İstanbullular Kadıköy'de, Beşiktaş'ta, Bakırköy'de, Sarıyer'de yaşamak isterim diyor. Buralarda insan sevgisi var.

7- Ulaşım sorunu: Bütün İstanbul'u yaşanabilir kent haline getireceğiz. Ulaşım ve altyapı sorunlarını çözeceğiz.

8- Nefes alan kentler: Beton ormanına dönüştü kentler. Bizim dışımızdaki canlılar da yok olmaya başladı.

9- Sosyal adaleti sağlayan kentler: Engelliler, yaşlılar için pozitif ayrımcılık yapacağız.

10- Kültür ve sanatı geliştiren kentler: Kentin bir kültürü vardır, sanatı vardır, sporu vardır yaşayacaksınız.

11- Doğa dostu kentler: Bizim dışımızdaki bütün canlıları koruyacağız, onları besleyeceğiz. 

12- Mutlu şehirler: Tüm yurttaşlarımızla mutlu yaşamak istiyoruz, bu sözümüzün arkasında duracağız.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem