21 Ağustos 2019 Çarşamba
Bellona

Eski Sanayi'den 45 bin liralık malzeme çaldılar

Eski Sanayi'den 45 bin liralık malzeme çaldılar
Asayiş Yazdır

Gölcük Eski Sanayi çarşısında Tolga Erol’a ait otobüs karoser iş yerinde meydana gelen hırsızlık olayında Afgan uyruklu şahıslar tarafından 45 bin liralık takım ve malzemeler çalındı

Edinilen bilgi ve iddialara göre yaklaşık 50 yıldır Gölcük eski sanayide otobüs Karoser ustalığını yapan Tolga Erol, yeni sanayiye taşınmak için dükkanın üst çatısını söktü. Akşam takımlarını dükkan da bırakarak demir kapıların kilitleyerek evine gitti. Sabah tekrar eski sanayideki dükkanına geldiğinde yaklaşık 45 bin liralık takımlarının çalındığını fark etti, çevrede kendi imkanlarıyla yaptığı çalışma sonrasında Afgan uyruklu şahısların çalıştıkları iş yerinde çalınan malzemelerin bir kısmını buldu, daha sonra Gölcük Emniyet müdürlüğü ekiplerine haber verdi.

 

Olay yerine baskın yapan Gölcük Polis merkezi ekipleri iş yerinde yapılan aramalar sonucunda Tolga Erol’a ait çalınan malzemelerin bir kısmı bulundu, Afganlılar´ın malzemeleri sattığı iş yeri sahibi İzzet adlı kişi ise “ Biz bu Afganlıların getirdiklerini para karşılığında alıyoruz” dedi, ancak malzemeleri çalan şahıslar olay yerinden kaçtı. Gölcük Polis Merkezi ekipleri tarafından arama başlatıldı.

 

Tolga Erol “İş yerimizin yakınında bulunan mescidimizin de demir kapısı burada mescidin bile kapısını bunlar aldı işte malzemeler burada çıktı, iş yerimden yaklaşık 45 bin liralık iş takımlarımı çalındı” dedi. Gölcük Polis Merkezi ekipleri ise iş yerinde geniş çaplı arama yapılırken kaçan Afganlılarında arama çalışmalarına başlandı. Gölcük polis merkezi ekipleri sanayi çarşısındaki hırsızlık olayına karışan 4 Afganlı şahısları Kavaklı sahilinde kıskıvrak yakaladılar. Yakalanan Afganlılar Gölcük polis merkezine götürülerek sorgulamalarına başlandı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem