19 Temmuz 2019 Cuma

Şehit Erkan Aydın İlkokulu konağa taşınıyor

Şehit Erkan Aydın İlkokulu konağa taşınıyor
Eğitim Yazdır

Haber

Tüysüzler Mahallesi'ne bağlı Şehit Öğretmen Erkan Aydın İlkokulu yetersizliği nedeniyle yıkılacak. Yerine yenisi yapılana kadar öğrenciler, Tüysüzler Konağı'nda eğitim öğretimine devam edecek

1993 yılında görev yaptığı Tunceli'de terör örgütü PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen Erkan Aydın anısına 1996 yılında Tüysüzler Mahallesi'ne yaptırılan Şehit Öğretmen Erkan Aydın İlkokulu, yetersizliği nedeniyle yıkılıp yerine yenisi yapılacak. Okul yönetimi, bu süreçte öğrencilerin eğitim öğretimine Tüysüzler Konağı'nda devam etmesi yönünde İzmit Belediyesi'nden talepte bulunmuştu. Söz konusu binada belediye hizmetlerinde kullanılan bağımsız bölümlere karşılık taşınmaz kiralanması veya belediye tarafından başka bir yer kiralanması durumunda kira ve tadilat bedellerinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanması şartıyla 2 yıllığına İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tahsis edilmesini dilekçe ile belirtmişti. İlgili madde, İzmit Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısının gündem maddelerine eklenirken madde mecliste görüşülüp oy birliği ile kabul edildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem