18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Kılıçdaroğlu için hakaret fonu kuruldu

Kılıçdaroğlu için hakaret fonu kuruldu
Siyaset Yazdır

Haber

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği tazminatları ödemek üzere bir fon oluşturulduğu, Kılıçdaroğlu’nun kullandığı hakaret ve benzeri ifadeler nedeniyle mahkum edildiği cezaların, milletvekilleri tarafından oluşturulan bu fondan karşılanacağı öğrenildi. CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet fon için, “Biz genel başkanımızın her zaman yanındayız” dedi

Gün geçmiyor ki, hepimizin şaşırtan yeni bir durum yaşanmasın. Son haber ise gerçekten şaşılacak cinsten bir oluşum. CHP’li milletvekilleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği tazminatları ödemek üzere bir fon oluşturdu. CHP Grubu tarafından oluşturulan ve Kılıçdaroğlu’nun kullandığı kelimeler nedeniyle ödeyeceği tazminatların karşılanacağı ‘Hakaret Fonu’ duyanları şaşırtıyor.

 

3 AYLIK 5’ER BİN TL

Basın kapalı olarak gerçekleştirilen grup toplantısında milletvekillerinin üç ayda bir aldığı maaşlarından 5'er bin liranın bu fona aktarılması oy birliğiyle kabul edildiği öğrenildi. Ayrıca, parti üyelerinden de bu tazminatları karşılamak üzere talep geldiği belirtildi. İl Başkanı Cengiz Sarıbay da CHP Kocaeli Milletvekili, İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet de "Genel Başkanımızın her zaman yanındayız" dedi.

 

GENEL BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, "Daha önce il başkanları olarak böyle bir teşebbüste bulunduk. Sayın Genel Başkanımız, "Ben böyle bir şeyi kabul edemem" demişti. Eğer desteğe ihtiyaç olursa biz de her zaman destek veririz" şeklinde konuştu. CHP Kocaeli Milletvekili, İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, "Genel Başkanımıza destek olmak için grup olarak tüm milletvekillerimizle aldığımız bir karar bu. Biz genel başkanımızın her zaman yanındayız" ifadelerine yer verdi.

sarıbay

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem