17 Haziran 2019 Pazartesi

İzmit Anadolu İHL, 7 dalda dereceye girdi

İzmit Anadolu İHL, 7 dalda dereceye girdi
Eğitim Yazdır

İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Yağız, geçmişte olduğu gibi öğrencilerinin başarılara imza attığını ve atmaya devam edeceğini söyledi.

İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ev sahipliğinde Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, Meslek Dersleri öğretmeni Mustafa Gündoğdu’nun sunumunu yaptığı mesleki yarışmalara; İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Müftüsü Yusuf Doğan, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İzmit İlçe Müftüsü Süleyman Küçük, okul müdürleri, öğretmen ve yarışmacı öğrenciler ile velileri katıldı.

 

BÖLGE FİNALİNE KATILACAKLAR

7 ayrı dalda yapılan yarışmada, ‘Genç Bilaller Ezan Okuma’ dalında İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi 11-E sınıf öğrencisi Umut Coşar il birincisi oldu. Yarışmada il birinciliğini elde eden Coşar, 23 Mart’ta Edirne’de yapılacak bölge finaline katılmaya hak kazandı. ‘Genç Sesler Musiki Etkinliği’ dalında da İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri; Said Kerem Küçük, Safa Usta, Osman Sami Denkbaş, Yunus Emre Kapdağ ve Tunahan Portakal’dan oluşan musiki ekibinin etkinliği Türkiye finaline video olarak gönderilecek.

 

GENÇ HAFIZLAR İZMİT İMAM HATİP’TEN

İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi ‘Genç Muhafızlar Hafızlık’ dalında 11C sınıfı öğrencisi Hüseyin Abdurrahman Bilgin ve ‘Genç Sesler Musiki’ etkinliğinde 6-A sınıfı öğrencisi Ali Talha Acar ikincilik elde ederken, Abdülkerim Şahin, ‘Genç Sada Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasından 9-B sınıf öğrencisi ve aynı dalda 6-B sınıfı öğrencisi Ahmet Yasir Dadak üçüncü oldular. Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması’nda da 12-E sınıf öğrencisi ilk 5’e girdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem