16 Temmuz 2019 Salı

Çelik, iktidar partisini eleştirdi

Çelik, iktidar partisini eleştirdi
Siyaset Yazdır

Haftalık olağan toplantısında yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulunan SP İl Başkanı Nurettin Çelik, AK Parti’ye yüklenerek “Emin olun aday bulsalar vaat bulamayacaklar, çünkü kasa tamtakır” dedi

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik haftalık olağan toplantısında ülke ve kent gündemine dair açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlerle ilgili konuşmasında AK Parti’ye yüklenen Çelik, “Emin olun aday bulsalar vaat bulamayacaklar, çünkü kasa tamtakır. Bütün belediyeler borçlarını ödeyemiyor yakında ihaleye girecek müteahhit bulamayacaklar. Anlatmaya gerek yok Otogar, Köseköy, Vezirçiftliği sanayi köprü inşaatlarına bakın anlarsınız” dedi.

 

ADAY BULSALAR VAAT BULAMAYACAKLAR

Açıklamalarında İl Başkanı Çelik, “Yaklaşan yerel seçimler öncesi hareketli bir hava var. Özellikle iktidar partisinde beklenti, korku ve panikten kaynaklı ciddi bir hareketlilik var. ‘Kiminle kazanırız, şu şehre hangi adayı koysak, bu seçime hangi vaatlerle girsek de rant devam etsin?’ gibi ciddi soruları kendi içlerinde tartışıyorlar. Bu hengameyi millete yansıtmaktan da geri duramıyorlar. Ama emin olun aday bulsalar vaat bulamayacaklar, çünkü kasa tamtakır. Bütün belediyeler borçlarını ödeyemiyor yakında ihaleye girecek müteahhit bulamayacaklar. Anlatmaya gerek yok Otogar, Köseköy, Vezirçiftliği sanayi köprü inşaatlarına bakın anlarsınız” dedi.

 

AK PARTİ BÜROKRATLARIN GÖNLÜNÜ ALIYOR

AK Parti’nin gönül belediyeciliği söylemini de eleştiren Çelik, “Bir de gönül belediyeciliği diyorlar, sevgi, kardeşlik, tevazu gibi değerlere atıfta bulunuyorlar. Evet insanların gönlünü almak iyidir. Ancak yapabilecek başka vaatleri olmadığından bunu dile getiriyorlar. AK Parti’nin şu ana kadar gösterdiği adaylara bakıyoruz da; ya eski bakan ya bakan yardımcısı ya da vali. Bu adaylarla alsa alsa bürokratların gönlünü alır. Biz tertemiz kadrolarla bu millete en iyi şekilde hizmet etmek için varız. Bizim göstereceğimiz adaylar hiçbir ayrım gözetmeden milletin bütününü kucaklayabilecek sağlam karakterde olacaktır” şeklinde konuştu.

 

BETON EKONOMİSİN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR

Ekonomik olarak çok sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Piyasada para dönmüyor. Şirketler konkordato ilan ediyor yani bir nevi göstere göstere iflas ediyor. Bu işin sonu hiç iyi değildir. Üretim delisi, insanımızı hayata bağlayacak ekonomi modeli oluşturmamız gerekiyor. Beton endüstrisini ihya edecek çalışmalar bırakılmalı yeniden KOBİ’lere çiftçilerimize hayat vererek ekonomiyi canlandırmalıyız. Son iki ayda 500 bin insan işsiz kaldı daha devamı da geliyor. Çalışanlarda ellerindeki paranın alım gücünün düşmesinden enflasyon karşısında paranın değerinin azalmasından kaynaklı sıkıntı yaşıyorlar” ifadelerine yer verdi.

 

DENİZ BİTTİ KARA GÖRÜNDÜ

“Mevcut iktidar yandaş medyasını da yanına alıp siyasi rakiplerini kötüleyerek seçmeni kendisine mahkum etmeye çalışıyor” diyen Çelik, “En iyi becerdiği siyaset yöntemi budur. Biri bin gösterirken bini de bir göstermeye çalışıyorlar. Ancak nafile Ayşe teyze, Fatma hanım eve giren paraya bakıyor bir de mutfaktaki malzemesine, market fişine, doğalgaz elektrik faturasına bakıyor sizin notunuzu veriyor. Artık Ey Amerika, Ey Hollanda, ey Almanya dönemi bitti. Deniz bitti kara göründü. Çare var. Çare milletimizin yüreğinde, çare Milli Görüşte” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem