25 Mayıs 2019 Cumartesi

Kocaeli’de ilk defa Uluslararası Aikido Semineri düzenlendi!

Kocaeli’de ilk defa Uluslararası Aikido Semineri düzenlendi!
Spor Yazdır

Sporcu Kenti Kocaeli'de; Türkiye Wushu KungFu Federasyonu Aikido Branşı tarafından 24 Kasım Cumartesi günü düzenlenen "Vincenzo Sicali Sensei Uluslararası Aikido Semineri" Kocaeli halkı tarafından yoğun ilgi gördü

İtalyan Eğitmen Vincenzo SİCALİ (5.Dan) Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Sporcu Eğitim Merkezi’nde Türkiye'nin bir çok yerinden gelen sporcu ve antrenörlere seminer kapsamında ders verdi. İleri seviye tekniklerin çalışıldığı seminerden herkes memnun bir şekilde ayrıldığı dikkati çekti. Seminer sonunda Türkiye Wushu ve Kung Fu Federasyonu Aikido Branşı As Başkanı Tanser KILIÇ seminer eğitmeni Vincenzo SİCALİ’ye ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU'na Aikido Branşına desteklerinden dolayı altın kaplama bir samurai plaketi verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanına hediyeyi iletmek amacıyla hediyeyi Kocaeli Aikido İl Organizasyon sorumlusu Şeref UMUT aldı.

Türkiye Wushu ve Kungfu Federasyonu Aikido Branşı Kocaeli İl Organizasyon Sorumlusu Şeref UMUT; “Sporcunun kenti Kocaeli’de ilk defa uluslararası bir organizasyon gerçekleştirdik. Alanda Kocaeli Üniversitesi Aikido ve Budo Kulübünden öğrencilerimiz benimle görev yaptı. İl Organizasyonu olarak Marmaris’ten Bursa'ya kadar birçok katılımcıya ilimizde ev sahipliği yapmanın gururunu taşıyoruz. Tüm katılımcılar ve seminer eğitmeni Vincenzo Sicali Hocamız organizasyon ile alakalı memnuniyetlerini bize ilettiler. Bize desteklerinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne müteşekkiriz. Salon amirliğimiz ve spor şube müdürlüğümüzün destekleri ile harika bir semineri geride bıraktığımızı görüyoruz. Kentimizde Aikido branşının yayılması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi. Aikido’nun 7’den 70'e herkesin yapabileceği bir spor ve gerçek bir mücadele disiplini olduğunun altını çizen Şeref UMUT sözlerini şöyle tamamladı: “Özellikle küçüklerimizde görülen; kaygı problemleri, dikkat eksiklikleri, özgüven, teknoloji bağımlılığı ve hareketsizlik gibi durumları Aikido ile çözebiliriz. İş dünyasının yoğun temposunda çalışan büyükler için ise monotonluğu ve hareketsizliği dinamizme dönüştürüp özellikle zihinsel gelişimde; stratejik düşünce gelişimi, kriz yönetimi, kararlılık ve irade gibi önemli unsurları teorik-pratik bazda çalışabilir, güçlendirebiliriz. Aikido ve Japon Mücadele Sanatlarının bu gibi alanlardaki katkısı yadsınamaz bir gerçektir.”

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
mobesko konak_dr Davetiyem