25 Mart 2019 Pazartesi
Birol Aydın
Sibel Gönül

Erdoğan Şentürk resmen aday

Erdoğan Şentürk resmen aday
Siyaset Yazdır

AK Parti’den İzmit Belediye Başkanı aday adayı olduğunu açıklayan Erdoğan Şentürk bugün parti binasına kalabalık bir destek grubuyla gelerek resmi başvurusunu yaptı

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi, AK Parti’de, 5-12 Kasım tarihler arasında aday adaylığı süreci devam ediyor.
 
6 AYDIR ÇALIŞMA YAPIYOR
AK Parti’den ilk belediye başkan aday adaylığını duyuran Şentürk dün (8 Kasım) İzmit İlçe Başkanlığı’na gelerek aday adaylığıyla ilgili gerekli başvuru belgelerini almıştı. Yaklaşık 6 aydır belediye başkanlığı ile ilgili seçim çalışmaları yürüten Şentürk, bugün (9 Kasım) AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı’na belgelerini teslim ederek aday adaylığını kesinleştirmiş oldu.
 
YOĞUN KATILIM
Yoğun katılımla gerçekleşecen başvuruda İzmit İlçe Başkan vekili Rıfat Aktaş, İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Ali Güney, Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, KASKF Başkanı Murat Aydın, İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Yoldaş, STK’lar ve misafirler hazır bulundu. 
 
İZMİT’İ ÇOK İYİ TANIYORUM
Erdoğan Şentürk,” Özellikle Cumhurbaşkanımızın gençlere verdiği önemi çok iyi biliyorum. İzmit’i çok iyi tanıyorum. Dolayısıyla eksikleri biliyorum; yapılacak işleri biliyorum. Bu göreve yeterli olduğumu; tecrübeli olduğumu düşünüyorum. Tabi sloganımız ‘güzel günlerin olduğu mutlu bir İzmit’ yaratmak. Bir aday adaylığı süreci var; bu süreçte de bütün arkadaşlarımla beraber seviyeli bir şekilde İzmit’te tekrar AK Parti bayrağını dalgalandırarak çalışacağımın sözünü veriyorum.
 
İZMİTLİLERLE ARAMIZDA KAPI OLMAYACAK
Teşkilat ile İzmitlilerle aramızda bir kapı olmayacak bunun sözünü veriyorum. İleriki günlerde projelerimizi açıklayacağız. Yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Aday olursak şayet beraber çalışacağız. Hepinizi çok seviyorum. Kazanan İzmit olacak” açıklamasında bulundu.
 
ERDOĞAN ŞENTÜRK KİMDİR? 
1980 İzmit Bekirdere doğumlu Erdoğan Şentürk Mimar Sinan İlkokulu, Namık Kemal Ortaokulu, Körfez Endüstri Meslek Lisesi elektrik bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim Uzmanlığı Bölümünü tamamladı. Birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yaptı. 
Bekirdere Spor Kulübü Başkanlığı, Bekirpaşa Kulüpler Birliği Başkanlığı, İzmit Kent Konseyi Spor Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2013-2018 arasında İzmit Belediyespor Kulüp Başkanlığı yaptı. AK Parti’de ise geçen dönem ilçe başkan vekilliği görevini yürüttü. Daha önce il yönetim kurulu üyeliği de yapan Şentürk, halen ticaretle uğraşıyor. Eren İnşaat ve Gayrımenkul’ün sahibi. Evli ve 2 çocuk babası.
Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi