26 Mart 2019 Salı
Birol Aydın
Sibel Gönül

Sinan Üner İzmit için resmen aday

Sinan Üner İzmit için resmen aday
Siyaset Yazdır

AK Parti’de adaylık süreci 5 Kasım itibariyle başladı. Sinan Üner bugün İzmit İlçe Başkanlığına gelerek resmi başvurusunu gerçekleştirdi

Eski Saadet Partili, Milli görüşçü Sinan Üner, bugün AK Parti İzmit İlçe Başkanlığına gelerek İzmit Belediyesi Başkan Aday adaylığı başvurusunu resmi olarak yaptı. Belgelerini İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Rıfat Akbaş’a teslim eden Üner yaptığı konuşmada, “İzmit’te doğan, İzmit’te yaşayan biri olarak İzmit’imize ve İzmitliye hizmet etmek düşüncesiyle, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti’den İzmit Belediye Başkanlığı için aday adayı olmaya karar verdim” dedi.

 

KAVGACI DEĞİL KARDEŞÇE

Konuşmasının devamında Üner, “Hedefim İzmit’te “Gönül Köprüleri” kurarak; büyüklerimin evladım, kardeşim; emsallerimin arkadaşım, dostum; küçüklerimin de ağabeyim dedikleri bir başkan olmaktır. Çatışmacı, kavgacı değil; barışın ve kardeşliğin tesisi için el ele vererek, karşılıklı danışarak, sorunları yerinde tespit edip yerinde çözmek, İzmit’imiz için birlikte çalışmak, İzmit’imizi, özünden ve kültüründen kopartmadan, modern bir dünya şehri yapmak, aynı zamanda geleceğimiz olan çocuklarımızın ülkesine, milletine ve tüm insanlığa saygılı, çalışkan, doğdukları gün kadar temiz bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak en büyük hedefimiz olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

ÖNCE TOPLUM

Üner konuşmasını “Şehre sadece gözüyle değil kalbiye bakan, yine sadece kendi beklenti ve menfaatleri açısından değil toplumun beklenti ve menfaatleri açısından bakan bir anlayışa ihtiyacımız olduğu bilinciyle; önce insan, önce toplum diyerek hizmet edeceğiz” şeklinde sonlandırdı.

 

HAYIRLI OLSUN

İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Rıfat Akbaş, Üner’in aday adaylığından memnuniyetini dile getirerek, “Bir İzmitli ruhuyla yaşadığımız dönemdeki sıkıntıları görüp gösterdiği davranıştan dolayı teşekkür ediyoruz. Biz aday adayı olmasına çok memnun olduk. Ülkenin, milletin AK Parti’ye en ihtiyacı olduğu dönemde yaşıyoruz. Ben Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

SİNAN ÜNER KİMDİR?

1968 İzmit doğumlu Sinan Üner, Kamu Yönetimi bölümünden mezun. Siyasete Refah Partisi’nde başlayan Üner daha sonra Fazilet Partisi’nde görev almıştır. Saadet Partisi’nde kurucu Kocaeli merkez ilçe başkanlığı görevinde bulunan Üner daha sonrasında Has Parti’de kurucu İzmit İlçe Başkanlığı görevini yürütmüştür. Evli ve üç çocuk babasıdır

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi