26 Mart 2019 Salı
Birol Aydın
Sibel Gönül

Ali Korkmaz’ın başvuru tarihi ertelendi

Ali Korkmaz’ın başvuru tarihi ertelendi
Siyaset Yazdır

AK Parti eski İzmit İlçe Başkanı, İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Korkmaz, geçtiğimiz günlerde İzmit Belediye Başkan Aday adaylığı için 10 Kasım’da başvuracağını bildirmişti. Fakat AK Parti Genel Merkezi’nden gelen yöneticilerin istifa etmemeleri kararı sonrası Korkmaz başvuru tarihini erteledi

Geçtiğimiz günlerde 10 Kasım günü İzmit Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayacağını söyleyen Korkmaz, başvuru tarihi ertelediğini söylediği yazılı bir basın açıklaması yaptı.Korkmaz’ın açıklaması şu şekilde: “Bu kentte doğup büyümüş, bu kentte geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, gençlerimize yatırım yapmış, onlar için her zaman en iyisini istemiş bir kardeşiniz olarak, 10 yıl önce devlet memurluğunu bırakarak siyasete adım attığım AK Parti çatısı altında İzmit Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldum. Resmi başvurumu 10 Kasım Cumartesi günü (yarın) yapacağımı duyurdum

 

GÜZEL İZMİT’İMİZE HİZMET ETME ONURUNU YAŞADIM

AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı gibi çok önemli ve onurlu bir görevi 7 yıl süreyle yaptıktan sonra geçen yıl ‘İl Yönetim Kurulu’na’ seçilerek partimizde aktif görevime devam ettim. İlçe Başkanlığı dönemimde dünyada eşi-benzeri olmayan, hem doğal güzellikleri hem de tarihin birçok döneminde en önemli olaylara evsahipliği yapmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda bile kilit şehirlerden olmuş Güzel İzmit’imize hizmet etme onurunu yaşadım.

 

İZMİT ÖRNEK KENT OLDU

Şehrimizin önemli sorunlarının çözülmesinde, yeni yatırımların yapılmasında Bakanlarımız, Belediye Başkanlarımız ve Milletvekillerimizle birlikte gece gündüz çalışarak İzmit’i bugün ülkemizin örnek kentlerinden biri haline getirdik. AK Parti, hizmet partisidir. Bu vesileyle AK Parti çatısı altında bugüne kadar İzmit’e hizmet etmiş değerli belediye başkanlarımız;

Saraybahçe Belediye Başkanımız, ağabeyim Halil Vehbi Yenice’ye,

Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk’e,

Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman’a,

Alikahya Belediye Başkanı Sabri Gökbudak’a,

Akmeşe Belediye Başkanı Hilmi Sevilen’e, belde belediyelerin birleşmesinden sonra İzmit’in ilk belediye başkanlığı görevine seçilen, iki dönemdir bu görevi başarıyla sürdüren ve özellikle son dönemde güzel İzmit’imizin tarihiyle kucaklaşmasını sağlayan İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan’a teşekkür ediyorum.

 

ŞEHRE HİZMET EDEN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Aynı şekilde merhum belediye başkanı Leyla Atakan başta olmak üzere görüşü, siyasi partisi ne olursa olsun şehrimize hizmet etmiş herkese şükranlarımızı sunuyorum.

Siyasete başladığım ilk gün olduğu gibi bugün aynı aşkla, aynı heyecanla ve;

Kuruçeşme’den Akmeşe’ye,

Alikahya’dan Sanayi Mahallesi’ne,

Cumhuriyet Mahallesi’nden Yahya Kaptan’a,

Topçular’dan Körfez 42 Evler’e,

Balören’den Şahinler’e,

Bulduk’tan Eseler’e,

Kulfallı’dan Yenice’ye

Serdar’dan Sepetçi’ye,

Veliahmet’ten Bekirdere’ye,

Sekbanlı’dan Nebihoca’ya,

Yeşilova’dan Hacıhızır’a,

Turgut’tan Tavşantepe’ye,

Cedit’ten Mehmet Ali Paşa’ya,

Yenidoğan’dan Yenişehir’e

Şirintepe’den Gültepe’ye,

Zeytinburnu’ndan Gündoğdu’ya,

 

RESMİ BAŞVURUYU ERTELEDİ

Velhasıl güzel şehrimizin her köşesinden ve halkımızın her kesiminden gelen samimi destekle partimizin hizmet bayrağını daha yukarılara taşımak için bu onurlu göreve talip oldum.Bugüne kadar partimizin aldığı hiçbir karara karşı gelmedim. Hafa içinde il yönetim kurulu üyeleri dahil olmak üzere teşkilatta görev almış isimlerin istifa süreci bilindiği gibi ertelendi. Bu nedenle 10 Kasım Cumartesi (yarın) günü yapacağımız resmi başvurumuzu, partimizin belirleyeceği ileri bir tarihe ertelemiş bulunmaktayım. Ama İzmit’e olan sevdamız, hizmet aşkımız ve aday adaylığımız kararlılıkla devam etmektedir.

 

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Bu kutlu göreve talip olacağımızı açıkladığımız günden bu yana yanımıza gelerek destek veren, gelemeyip telefonla ve mesajla desteklerini ileten, tanıdık-tanımadık gördükleri her yerde sevgisini, desteğini bizden esirgemeyen ve bana ulaşamadığı halde dualarıyla yanımızda olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

ATATÜRK’Ü MİNNETLE ANDI

Son olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlamamızın 80.yıldönümünde bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, bu vesile ile ülkemiz için canını hiçe sayan şehitlerimizi, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi