20 Nisan 2019 Cumartesi

Büyükşehir'de yangın çıktı

Büyükşehir'de yangın çıktı
Güncel Yazdır

Haber

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığınca, "Olası Afetlerle Mücadele ve Tahliye Tatbikatı" kapsamında yapılan deprem sonrası yangın tatbikatı gerçeği aratmadı

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığınca, "Olası Afetlerle Mücadele ve Tahliye Tatbikatı" kapsamında deprem sonrası yangın tatbikatı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası'nda yapılan geniş çaplı tatbikat gerçeği aratmadı. Büyükşehir Belediyesi'nin 5'incisini düzenlediği tatbikata Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal, Kriz Masası Başkanı Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, Bina Yangın Sorumlusu İbrahim Aydoğdu ve tüm personel katılım sağladı.

IMG_7945

 

HIZLI TAHLİYE

Tatbikatta kat sorumluları ve Acil Durum Ekip sorumluları, Hizmet Binasının zemin katı, 5. ve 1. katta bulunan personel deprem sonrası hemen, 2. ve 4. katta bulunan personeller 35 saniye sonra, 3. katta bulunan personelleri 1 dakika sonra tahliye etmeye başladı. Ardından personel acil durum toplanma bölgesinde toplanırken kriz masası oluşturuldu. Güvenlik ekiplerince personelin güvenliği sağlandı.

ÇATI

 

MAHSUR KALANLARA ULAŞILDI

Ardından acil durum ekiplerinden 3 ekip alıp binayı dolaşarak elektrik, su ve gaz vanalarını kontrol ederek kapattı. Binada göçük, yangın vb. olup olmadığı kontrol edildi. Ardından binada mahsur kalan 3 personele ve misafir olan çocuğa ulaşılarak acil durum toplanma bölgesine getirildi.

 

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

Binada yeni başlamış bir yangın görülürken olay yerine itfaiye ve 112 acil servis ekipleri geldi. Yangın ve yaralı personele müdahalede bulunuldu. Çatı katında mahsur kalan yaralı personel ise, merdivenli araçla çatı katından alınarak ambulans ekiplerine teslim edildi. Daha sonra yangın kontrol edilerek söndürüldü. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı.

BİNA

 

HER AN HAZIRLIKLI OLMALIYIZ

Tatbikatı izleyen Kriz Masası Başkanı Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, "Her türlü afete karşı bu senaryomuza hep birlikte gerçekleştirdik. Katılımınız için hepinize teşekkür ederiz. Olmayacak değil, oldu yaşadık biliyorsunuz. O yüzden hazırlıklı olmamız lazım. Size afetsiz, acısız, huzurlu bir yaşam diliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. Tatbikatın sonunda hizmet binası önünde toplu fotoğraf çektirildi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi