22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

Minibüslerdeki kameralar Kent Karta entegre olacak

Minibüslerdeki kameralar Kent Karta entegre olacak
Güncel Yazdır

Haber

Önceki gün Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile bir araya gelen

Kocaeli Minibüsçüler Kooperatifler Birliği Başkanı Mustafa Kurt ve üyeler, araçlardaki kameraların yenilerek, Kent Kart sistemine entegre edilmesini talep etti. Çalışmaların başlaması talimatını veren Başkan Karaosmanoğlu, önümüzdeki hafta yapılacak Büyükşehir Meclisi’nden yetki isteyecek

 

MECLİSE SUNULACAK

Kocaeli’deki minibüs ve otobüslerde yeni dönem başlıyor. Önceki gün Başkan Karaosmanoğlu’na minibüslerdeki kameraların eskidiğini ve işlevlerini yitirdiğini belirten minibüsçüler, tüm kooperatiflerdeki araç kamera sisteminin tek tip yapılarak yenilenmesini ve sistemin İstanbul’daki gibi Kent Kart’a entegre edilmesini istedi. Talebi olumlu karşılayan ve çalışmaların başlatılması talimatını veren Başkan Karaosmanoğlu, konuyu önümüzdeki hafta Büyükşehir Meclisine taşıyacak.

 

ANLIK OLARAK İZLENECEK

Sistemle, şehiriçi yolcu taşımada kaçakların, eksiklerin önüne geçilmesi, araçlarda tam kontrol sağlanması hedefleniyor. Yeni sisteme geçişle, her gün binlerce insanın kullandığı toplu taşıma araçlarında, zaman zaman yaşanan adli vakaların da takibi kolaylaşacak. Merkezde bulunan kamera takip odasından görüntüler canlı izlenerek, otobüslerde yaşanan olumsuz durumlara anında müdahale edilebilecek. Takip sistemiyle 7 gün 24 saat araçların konum ve güzergah kontrolü yapılabilecek.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem