22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

Karamürsel Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda sona doğru

Karamürsel Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda sona doğru
Spor Yazdır

Karamürsel’de inşa edilen Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda son çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Yarı Olimpik Yüzme Havuz Karamürsel de inşa ediyor. Tamamlanma aşamasına gelen tesis, gelecekte yurt içi ve yurt dışında yarışacak yeni isimler yetiştirecek. 

 

TESİS İÇİ ÇALIŞMALAR

Tesis içinde süren çalışmalar kapsamında duş ve wc’lerde vitrifiye ve armatür montaj işleri yapılıyor. Yapıda merdiven korkuluk imalatı sürerken B Blokta dış cephe mineral sıva imalatı yapılıyor. C Blokta ise üst zemin kat asma tavan imalatına devam ediliyor. Yapıda elektrik asansör kabin montajı, elektrik yangın algılama sistemi montajı ve elektrik pano imalatına yapılıyor. Havuz içinde ise su yalıtımına devam ediliyor.

 

18 BİN METREKARE ALAN

Tesis, tamamlandığında su sporlarında kendini geliştirmek isteyen gençlerin eğitim yeri olacak. 18 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilen yüzme havuzu toplam 5 bin 346 metrekare inşaat alanına sahip. Yapı alt zemin kat, zemin kat ve 1 kat şeklinde inşa edildi. Yapının alt zemin katında bay ve bayan spor salonları, mescit, mekanik ve elektrik teknik odaları ve wc bulunuyor.

 

YARI OLİMPİK HAVUZ

Üst zemin katta 12,50 m x 25,00 m ebatlarında yarı olimpik yüzme havuzu, 3 m x 7 m çocuk havuzu kafeterya, soyunma odaları, idari ofisler ve seminer salonu yer alıyor. 1.Kat ise spor salonları, 150 kişilik tribün ve wc’lerden oluşuyor. Metal kenet saç ile çatısı yapılan yapının çevresinde, andazit plaktaş ve bordür malzemeleri kullanılacak.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem