20 Nisan 2019 Cumartesi

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Gençliğin geleceğine yatırım yapıyoruz’’

Başkan Karaosmanoğlu,  ‘’Gençliğin geleceğine yatırım yapıyoruz’’
Spor Yazdır

Spor sahaları, yüzme havuzları, yürüyüş yolları, spor salonları gibi birçok spor tesisini Kocaeli’ye kazandırdıklarını her fırsatta dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, gençlik için çalıştıklarını ve eğitim alanı dahil olmak üzere neslin iyi yetişmesi için geleceğe yatırım yaptıklarını ifade etti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çenesuyu Plajyolu Spor Kulübü Başkanı Bünyamin Akman ve yeni yönetimi, Başiskele Mahmut Paşa İlkokulu Müdürü Fatih Akgüneş ve Okul Aile Birliği Başkanı Fatma Baş, Karamürsel Gazanfer Bilge Erkek Öğrenci Yurt Müdürü Sürmeli Gökçe ve öğrencilerinin yanı sıra yönetimlerini makamında konuk etti. Türkiye’de ilk olan çok sayıda icraata imza attıklarını görüşmelerde dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Spor sahaları, yüzme havuzları, yürüyüş yolları, kapsamlı spor salonları gibi birçok spor tesisini şehirlerimize kazandırdık. Eğitime çok büyük hizmet ederek gençliğin geleceğine yatırım yapıyoruz” dedi.

 

“SPOR VE EĞİTİM BAŞLIKLARINDA BAŞARILI OLAMAYIZ”

Belediyecilik hizmetlerinde; fiziksel, toplumsal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçların karşılanmasında, sorunların çözümünde ve kaliteli hizmetin sağlanmasında kadınlara büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü de söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Yerel yönetimler olarak çözüm odaklı siyaset anlayışını benimsiyoruz. Etkin hizmet sunumu, toplumsal duyarlılık gibi pek çok gereksinim ile kadınımızın bu yaşam sürecinde etkin katılımını zorunlu kıldığını görmekteyiz. Okullarımızda, okullarımızda velhasıl her sosyal ortamda kadınımız daha aktif olmalıdır. Böylelikle çocuklarımız ve gençlerimiz için sorumluluk alabilir güçlü Türkiye yolunda katkı sunabilir. Büyükşehir Belediyesi olarak biliyoruz ki kadının yerel yönetimlere etkin katılımı sağlanmadıkça yerel kalkınma hedeflerinin gençlik, spor ve eğitim başlıklarında başarılı olamayız” açıklamasını yaptı.

 

BİLİMSEL EĞİTİM OLDUĞU KADAR DEĞERLER EĞİTİMİ DE VERİYORUZ

Gençliğin geleceğine yatırım yapıyoruz vurgusunu da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Gençlik merkezleri ve uluslararası öğrenci merkezileri kuruyoruz. Kamplarımızda çocuklarımızı ve gençlerimize hizmet ediyoruz. Üniversiteye gidecek gençlerimiz için tercih danışmanlık desteği veriyoruz. Kariyer eğitimleri ile üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimine katkı sağlıyoruz. Gençlerimiz için bilgi evleri ve merkezleri kurarak, onlara bilimsel eğitim olduğu kadar değerler eğitimi de veriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşmeler karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi