20 Nisan 2019 Cumartesi

Karaosmanoğlu en borçlu belediyeyiz ama…

Karaosmanoğlu en borçlu belediyeyiz ama…
Güncel Yazdır

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, metro tanıtım lansmanında konuştu

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin en borçlu belediye olduğunu söyledi ve ekledi.
Karaosmanoğlu, “2004’ten beri tek bir kuruş bile borç almadık” dedi.

 

YALAN SÖYLÜYORLAR
Karaosmanoğlu şu ifadelere yer verdi, “Yaklaşık 5 ay sonra sandığa gideceğiz. Siyaset rekabettir.  Rekabet kaliteyi artırır. Bir şartla, rekabet asil olmalıdır. Centilmence olmalıdır. Gazetelere yalan yanlış manşet attırıyorlar. “Kocaeli Büyükşehir Türkiye'nin  en borçlu belediyesi” yazdırıyorlar. Evet, doğru. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türkiye'nin en borçlu belediyesidir. Ancak tek doğru bu değil.

 

HİÇBİR YATIRIM İÇİN
İkinci bir doğru var. O doğru şudur: 2004 tarihinden itibaren, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Hiçbir hizmet ve yatırımı için bir lira borç almamıştır. Bu güzel günde polemik yapmak istemem. Ancak merak edenler, 2004 öncesinden devraldığımız hesaplara baktıklarında, Borcun kaynağını görebilirler. Bizim için piyasaya sürülen bu haberler, Birilerini mahcup edebilir ama bizi asla mahcup etmez. Bilakis bizim için bir başarı ölçüsüdür.

 

TAKSİT TAKSİT ÖDÜYORUZ
Borç, nasıl başarı ölçüsü olabilir ki? Mutlaka soran olur, söyleyeyim; 14 yıldır hem bu borcu taksit taksit ödüyoruz, Hem de yatırım yapıyor, hizmet üretiyoruz.  Rekorlara imza atıyor,  Şehrimizin marka değerini yükseltiyoruz. Şu anda yaptığımız hizmetleri de, Aynı zamanda, Bu borcu öderken yapıyoruz.

YÜKÜMÜZE RAĞMEN
Sırtımızdaki bu borç yüküne rağmen,  İzmit Körfezi gibi koca bir denizi temizledik. Yetmedi,  Marmara'nın bütününde işe başladık.  İlk raylı sistemimiz Akçaray’ı çalıştırdık. Altyapı hizmetlerini eksiksiz yerine getirdik. Şehrimize, herkesin gıptayla baktığı bir çevre kazandırdık. Bu borç yüküne rağmen yapıyoruz.”

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi