16 Temmuz 2019 Salı

Değişiklik söz konusu değil

Değişiklik söz konusu değil
Güncel Yazdır

Haber

Vali Hüseyin Aksoy bakanlığın ekmek tarifesiyle ilgili kararında bir değişikliğin söz konusu olmadığını söyledi. Vali Aksoy, "Fırıncılar odası başkanı ile görüştük. Bakanlık kararının aynen uygulanacağını kendilerine ifade ettim" dedi

Vali Hüseyin Aksoy, Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı’yı kabulde yaptığı görüşmede bakanlık kararının taviz verilmeden aynen uygulanacağını ifade etti. Vali Aksoy "Fırıncılar odası başkanı bakanlık kararının uygulanması halinde mağdur olacaklarını söyledi. Kendilerine aldıkları 210 gram ekmek kararının bakanlığın 250 gram ekmek 1.25 TL kararı ile ortusmedigi için iptal edildiğini hatırlattım" şeklinde konuştu.

 

250 GRAM 1.25 TL

Vali Aksoy bakanlığın aldığı karar doğrultusunda Kocaeli’de 250 gram ekmeğin 1.25 TL’ye satılacağıni ifade etti. Vali Aksoy, "Fırıncıların yasal prosedür içinde alacakları zam kararını bakanlığa bildiririz. Gelecek cevaba göre hareket ederiz" dedi.

 

CEZA GELEBİLİR

Vali Aksoy ile görüşen fırıncılar odası başkanı Sarı’nın istediğini alamaması üzerine fırıncıların market ve bakkallara ekmek vermeyeceği belirtiliyor. Bu arada bakanlık kararına uymayan, ekmek gramajını 250 gramın altında tutan fırınlar hakkında cezai yaptırım uygulanması bekleniyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem