20 Mayıs 2019 Pazartesi

Büyükşehir Meclisini terk eden CHP grubundan açıklama

Büyükşehir Meclisini terk eden CHP grubundan açıklama
Siyaset Yazdır

Haber

Önceki gün Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nı terk eden CHP grubu adına açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, “Sayın Karaosmanoğlu, görevini kötüye kullanmıştır, tüm Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırıyoruz” dedi

Önceki gün gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda CHP grubu tarafından meclise Kömürcüler OSB, Halkekmek, Yeni Otobüs Hattı,  Büyükşehir’e ait icralık arazi ve okullarda bulunan yapısal sorunlardan oluşan 5 önerge sunulmuş, önergeler okunmazken oy çokluğu ile yazılı olarak cevaplanmasına karar verilmişti. Gergin dakikaların yaşandığı mecliste CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, “Bizi yok sayıyorsunuz” diyerek Başkan Karaosmanoğlu’na tepki göstermiş ve ardından CHP grubu meclisi terk etmişti. Dün de CHP Büyükşehir Meclis Üyeleri il binasında yaşanan gerginlikle ilgili basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir katılım sağladı.

 

HANİ BELEDİYECİLİK ŞEFFAFTI?

İlk olarak açıklama yapan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Dünkü Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerimiz, şeffaf belediyeciliğe aykırı davranan bir meclisi terk etti. Tabi seçimler yaklaştı, siyaset ısındı. Hani belediyecilik şeffaf idi. Hani halka açıktı. Bırakın şeffaflığı verdiğimiz önergeleri okunmamasıyla beraber halka duyurulmasında bile çekinir hale geldiler. O yüzden de arkadaşlarımız belediye meclisini terk etti” şeklinde konuştu. 

 

GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANMIŞTIR

Ardından meclisi terk eden CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, “Bu basın toplantısını dün yaşanan meclis toplantısı ile ilgili olarak halkımızı bilgilendirmek için yapıyoruz. Sayın Karaosmanoğlu, meclis toplantısında görevini kötüye kullanmıştır. Meclise sunmuş olduğumuz önergelerin her halükarda okunması gerekmektedir. Sayın başkan, sırf işine gelmemiş, keyfi olarak okumamıştır. Yazılı olarak cevap verilecek demiştir” dedi.

 

YA SIKILIYORLAR YA DA TAKMIYORLAR

Ardından meclise sunulan ve okunmayan önergelerle ilgili da açıklamalarda bulunan Taşdemir, “Dün okunmayan önergeler nelerdir, neden bunlardan korkmuşlardır açıklamak istiyoruz. Kocaeli Büyükşehir Meclisi bu kentin parlamentosudur. Onların çoğu meclis toplantısına bile gelmiyorlar. Ya başkandan sıkılıyorlar ya da takmıyorlar. Önergelerin konusu: Halkımız ekmek zammıyla karşı karşıya kaldığı için halk ekmek fabrikalarının kurulmasını önerdik. Bu halk ekmeği istemek suç mudur?” sözlerini kullandı.

 

TÜM CUMHURİYET SAVCILARINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ

Devamında Taşdemir, “Dilovası’nda insanlar Kömürcüler OSB’de kömür tuzu yutuyorlar. Halkın kanser olmasının önüne geçmeyi istemek suç mudur? Kocaeli’de okulların kapıları demir kapılardan oluşuyor. Bunlara çözüm bulmak istememiz suç mudur? Körfez Mahallesi’nde bulunan gayrimenkuller 82 Milyon TL’ye satışa çıkarıldı. Halka ait Belediye yerlerinin satılmasını sormayacak mıyız? Gölcük- Değirmendere’den Osmangazi’yi kullanarak Çayırova’ya bağlantı olsun otobüs hattı eklensin istedik. Karaosmanoğlu da buna olumlu yaklaştı ama dün sordurmadı. Bunları sordurmayan Karaosmanoğlu görevi kötüye kullandı. Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz. Buna dur denilmesi gerekiyor. Biz kimsesizlerin garibanların kanser olanların mağdur olmuş AK Partililerin sesiyiz. Bizim sesimizi kısmak Karaosmanoğlu’nun haddine değildir. Kendisini Yuvacık’taki köşkünden çıkıp halkın sorunlarını görmeye davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem