18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Balıkçıların son günleri

Balıkçıların son günleri
Güncel Yazdır

Yıllardır Halkevi’nde tezgah açan balıkçılar Pazartesi gününden itibaren sahil kenarında modern yerlerinde olacaklar

Halkevi’ndeki balıkçılar havaların soğumasıyla artan balık talebini karşılamaya çalışırken bir yandan da taşınma telaşesinde. Yapımı tamamlanan ve pazartesi günü faaliyete girecek olan sahildeki balık pazarı için esnaf sabırsızlanıyor.

 

‘YENİ MÜŞTERİLERİMİZ OLACAK’

Balıkçılar yeni yer için sabırsızlanırken Halkevi’ne aracı olan müşterilerin gelmekte sorun yaşadığını ifade ederek, “Artık herkes tezgahlarımıza gelecek. Belediye modern, hijyenik ve çok güzel bir tesis yaptı bize. Arabası olan müşterilerimizde artık rahatça park edip bizlerden balık alabilecek. Burası şehrin çok içinde kalıyordu vatandaşlar kokudan rahatsız oluyordu. Yeni yerde böyle bir sorunumuz olmayacak” dedi.

 

PALAMUT 10 LİRA

Karadeniz’de bereketli geçen ve her geçen gün artan balık avı uzun zamandır fiyatları sabit kalan palamut ve hamsiye olumlu yansıdı. Sezon başından beri 15 liraya satılan palamut 10 liraya, 10 liraya satılan hamsi ise 6 liraya düştü.

 

BALIK FİYATLARI

 

Palamut 10 lira

Hamsi 7 lira

Mezgit 10 lira

İstavrit 13 lira

Çinekop 25

Barbun 20 lira

Levrek(tane) 10 lira

Çupra(tane) 10 lira

Somon 25 lira

Karides 20 lira

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem