20 Mayıs 2019 Pazartesi

CHP'li meclis üyeleri meclisi terk etti

CHP'li meclis üyeleri meclisi terk etti
Güncel Yazdır

Haber

CHP Büyükşehir Belediye meclis üyeleri soru önergelerinin okunmaması üzerine meclisi terk etti

Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun başkanlığında düzenlenen toplantıya belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katılım sağladı.

 

YOK SAYIYORSUNUZ
87 maddenin yer aldığı toplantıda CHP grubunun meclise sunduğu 5 önerge oy çokluğu ile okunmayarak yazılı olarak cevaplanmasına karar verildi. Gergin dakikaların yaşandığı mecliste CHP grup başkan vekili Engin Taşdemir, “Bizim CHP grubu olarak ekmeği evine götüremeyen vatandaşın sorununu konuşmak istiyoruz, siz bunu bile okutmayarak bizi yok sayıyorsunuz” dedi.

 

AK PARTİLİ ÜYELER DE TEPKİ GÖSTERDİ
Taşdemir’e yanıt veren Başkan Karaosmanoğlu, “Müsaade etmiyorum. Burası şov yeri değil. Siz şov yapıyorsunuz. Bu kadar fazla önerge, zaman kaybı” dedi. Bunun üzerine meclisi terk eden CHP grubuna AK Parti meclis üyeleri de tepki gösterirken, "CHP grup üyeleri yasa dışı iş yapıyorsunuz" diyerek meclise tepki gösterdi. CHP grubunun sunduğu önergelerde Kömürcüler OSB, Halkekmek, Yeni Otobüs hattı, Büyükşehir’e ait icralık arazi ve okullarda bulunan yapısal sorunlar yer alıyordu.

 

MECLİSİ TERK ETMEK HALKA SAYGISIZLIK
Toplantının sonunda Başkan Karaosmanoğlu, "Meclisin bir usulü var. Niye buradan gidiyorsun.Buradan kalkıp gitmek seni seçen halka saygısızlıktır. Meclis soru soracağın yer. Burası bir hizmet yeri. Zaman israfını önlemek lazım. Muhalefet adına üzülüyorum. Burada kenti kucaklayan muhalefet üyelerine ihtiyaç var" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem