20 Mayıs 2019 Pazartesi

Perşembe Pazarı yeni yerinde trafiği kilitliyor

Perşembe Pazarı yeni yerinde trafiği kilitliyor
Güncel Yazdır

Geçtiğimiz hafta yeni yerinde kurulmaya başlayan Perşembe Pazarı’nda yaşanan trafik sorunu bu hafta tramvayın sefer saatlerinin arttırılmasına rağmen Doğu Kışla bölgesinde trafiğin kilitlendiği zamanlar oluyor

Doğu Kışla Perşembe Pazarı bu hafta ikinci kez kurulmasına rağmen Mehmet Ali Paşa Mahallesinde ve çevresinde trafik yoğunluğu yaşanmaya devam ediyor. Pazarın çevresinde bulunan otoparklar sabahın erken saatlerinde dolarken çevreden araçlarıyla gelen vatandaşlar araç park edecek yer bulamadığı için cadde kenarlarına araçlarını çekiyor.

 

KANDIRA SAPAĞINDAN YÜRÜYEREK GELİYORLAR

Kentin çeşitli noktalarından pazara gelen vatandaşlar, Kandıra Sapağı, Real Durağı gibi uzak noktalara ellerinde pazar malzemeleriyle yürüyerek otobüslerine gitmeye çalışıyor. Doğu Kışla Parkının üst tarafında bulunan durak ve Pazar önündeki otobüs bekleme noktası şehrin batı tarafına ulaşımı sağlarken özel araçlarıyla gelen vatandaşlar park sorunu ile boğuşuyor.

 

REAL OTOPARKI GÜNDEMDE

Kapalı Pazar alanında yaşanan trafik sorununu halletmek için Büyükşehir ve İzmit Belediyesi koordineli olarak çalışmalar ve araştırmalar yaparken CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın dile getirdiği Real Otoparkı Perşembe ve Cumartesi günleri belediye tarafından vatandaşlar için kiralansın teklifi gündemde.

 

TRAMVAY SEFER SAYILARI ARTTIRILDI

Yahyakaptan ve kent merkezinden pazara gelen vatandaşların yoğun olarak kullandığı tramvayın ise yoğunluk durumuna göre sefer saatleri arttırılarak 4 dakikada bir pazara tramvay gelmesi sağlandı. Yetkililer tramvayın tek seferde 250 kişi kadar taşıdığını belirterek 20 dakikada ortalama 750 kişinin pazara tramvay ile gelebileceğini ve tramvay kullanan vatandaşlar için Belediye otobüslerinde aktarma yapılabildiği vurgulandı. Aktarma yapmak isteyen vatandaşlar 1.75 TL’ye tramvaya bindikten sonra aktarma yapacakları otobüse 1 TL vererek aktarmalı ulaşımdan yararlanabilecek.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem