16 Temmuz 2019 Salı

Türkkan'dan TBMM'ye araştırma önergesi

Türkkan'dan TBMM'ye araştırma önergesi
Siyaset Yazdır

Haber

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli’de kepenk kapatan firmaları kapanmaya götüren sebeplerin araştırılması ile ilgili TBMM Başkanlığı’na araştırma önergesi verdi

"Kocaeli'de kepenk kapatan işletmelerin sebepleri araştırılsın"

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli’de kepenk kapatan firmaları kapanmaya götüren sebeplerin araştırılması ve bu olumsuz tablonun nedenlerinin detaylarıyla incelenmesi ile ilgili TBMM Başkanlığı’na araştırma önergesi verdi.

 

CİDDİ BOYUTLARA ULAŞMIŞTIR

Milletvekili Türkkan verdiği araştırma önergesinde, "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yayınladığı istatistikler ağustos ayında çok sayıda kepenk kapatmak zorunda olduğunu gözler önüne sermiştir. Türkiye'nin en büyük sanayi kentlerinden biri olan Kocaeli'de kapanan işletme sayısında ağustos ayında ciddi bir artış göze çarpmaktadır. Durum endişe edecek boyutlara ulaşmış, aynı ay içerisinde kurulan şirket sayısında ise çok ciddi bir azalma yaşanmıştır" sözlerini kullandı.

 

TOPLAM SERMAYE 56 MİLYON TL

Kocaeli'de ağustos ayında 90 yeni şirketin kurulduğunu ve aynı ay içerisinde kurulan küçük işletme sayısının ise 28 olduğunu belirten Türkkan, "Bu rakamlar 2018 yılının en kötü rakamları olarak kayda geçmiştir. Kurulan bu şirketlerin toplam sermayesi ise 56 milyon 440 bin TL olmuştur. Ayrıca Kocaeli'de 2018 yılının ilk 8 ayında 143 şirket, 8 kooperatif ve 152 küçük işletme kepenk kapatmak zorunda kalmıştır. 184 şirket ve 7 kooperatif için de  tasfiye kararı alınmıştır" dedi.

 

SEBEPLERİNİN ARAŞTIRILMASINI İSTİYORUZ

Önergede Türkkan, "Bu durumun detaylarıyla incelenmesi ve Kocaeli'de kepenk kapatan firmaları kapanmaya götüren sebeplerin araştırılması amacıyla Anayasa'nın 98'inci, TBMM İçtüzüğünün 104'üncü ve 105'inci maddeleri uyarınca Meclis Araştırması açılmasını arz ederiz" ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem