20 Mayıs 2019 Pazartesi

KOTO KART ile kentin ticari hayatı canlanacak

KOTO KART ile kentin ticari hayatı canlanacak
Güncel Yazdır

Haber

Kocaeli Ticaret Odası, Türkiye İş Bankası işbirliğiyle kentin ticari hayatına büyük canlılık kazandırması amacıyla hayata geçirdiği KOTO KART’ı üyelerine tanıttı. KOTO üyelerine ayrıcalık tanıyan KOTO Kart’tan yaklaşık 10 bin aktif üye faydalanabilecek

Ülkemizin ekonomi başkentlerinden Kocaeli’nin ticari hayatının daha da gelişmesi için birbirinden özel projeler hayata geçiren Kocaeli Ticaret Odası, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek üyelerine özel indirimler sağlayan KOTO KART’ı geliştirdi. Türkiye İş Bankası işbirliğiyle hayata geçirilen, Oda üyesi firmalara yönelik avantajlı koşullar sunan Ticari Kredi Kartı ve Ticari Bankamatik Kartı, KOTO’da düzenlenen toplantıyla kullanıma alındı. Kocaeli Ticaret Odası’nın öncelikli hedef olarak kentimizin ticari hayatına canlılık kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği ve oda üyelerinin birbirleriyle yaptıkları ticaretten özel indirimler kazanacağı KOTO Kart Projesi’nin tanıtım toplantısı, proje işbirlikçisi İş Bankası’nın üst düzey yetkililerinin katılımıyla Eğitim Salonu’nda gerçekleşti.

 

YOĞUN KATILIM

Kocaeli Ticaret Odası’nda gerçekleşen protokol imza törenine Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, Kocaeli Ticaret Odası Başkan Yardımcıları Hüseyin Gezer, Volkan Yılmaz, KOTO Yönetim Kurulu üyeleri ve Türkiye İş Bankası’ndan yetkililer ile Kocaeli ili önde gelen iş adamları katıldı. 

 

ÜYELERİMİZE SOMUT FAYDALAR SUNACAĞIZ

İmza töreninde konuşan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, “Kocaeli Ticaret Odası olarak ilimizin ticari hayatını canlandırmaya ve üyelerimize katma değer sağlayan projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. En önemli projelerden biri olarak gördüğümüz KOTOKART projesi ile üyelerimizin birbirleri ile alışverişleri artacak, anlaşmalı üyelerimizden yapılacak alışverişlerde çeşitli avantaj sağlanacaktır. Kentimizde el birliğiyle oluşturduğumuz ortak aklı farklı alanlara taşımayı ve birliğimizden gelen kuvveti kullanmayı hedefleyen ilk adım olarak gördüğümüz KOTOKART projesi ile üyelerimize somut faydalar sunacağız. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İş Bankası ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu projenin ilimize ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

DÜNYA GENELİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ

KOTO Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer, KOTO KART’ın başta Oda üyelerine ve kent ticaretine sağlayacağı katkıları vurguladığı konuşmasında, “Dünyadaki birçok ilişkinin temelinde ekonomik sebeplerin yattığı gerçeğinden yola çıkarsak, ülkelerin ekonomilerine verdikleri önemi anlayabiliriz. Geliştirilen stratejiler, ekonomik planlar, kalkınma yöntemleri ve gelişim paketleri her ülkenin kendi yapıtaşları ve yapıları çerçevesinde şekillenmekte ve bu yönde adımlar atılmaktadır. Doğru yöntem ve gelişmiş ekonomiyle ve ülke içinde refaha sahip bir halk ile atılan kararlı adımlar, dünya genelinde söz sahibi bir devlet olmamızı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

 

TİCARET HACMİNİ ARTIRMAYI AMAÇLADIK

Devamında Gezer, “Buradan yola çıkarak biz de Oda olarak ticari hayatın; vatandaşlarımızın yaşam kalitesine ve Ülkemizin refahına katkı sağlayacak şekilde geliştirilmesine çok önem veriyor, bunları gerçekleştirmek için de farklı adımlar atmaya gayret ediyoruz. Bu doğrultuda Kocaeli Ticaret Odası olarak, İş Bankası işbirliğinde ilimize ve ilimiz esnafının ticari hayatına katkı sağlayacağını düşündüğümüz “KOTO KART”ı oluşturduk. Üyelerimize özel olarak tasarlanmış “KOTO Kart” ile ticaret (alış-veriş) hacmini artırmayı amaçlamaktayız. “KOTO Kart”ın tüm ticari mal ve hizmet alımlarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Oda – Banka işbirliği çerçevesinde Maximum özellikli, KOTO logosunu taşımakta ve anlaşmalı üye işyerlerinde karta özel ek indirimlerden yararlanma imkânı sunmaktadır” dedi.

 

VİSA-MASTER LOGOLU ÜYE İŞYERLERİNDE GEÇERLİ

KOTO Kart’ın ilk anlaşmalı ticari kredi kartı olduğunu söyleyen Gezer, “KOTO Kart yurt içinde ve yurtdışında tüm visa –master logolu üye işyerlerinde kullanılabilecektir. Tüm bu özelliklere ek olarak; Odamız üyesi işyerlerinde, söz konusu işyerinin yine üyelerimize yönelik tanımladığı özel indirim oranları, alışveriş sırasında kartla ödeme yaparken, direkt indirim olarak faturaya yansıtacaktır. KOTO Kart sahibi ve uygulamasına sahip üye işyeri sayısının artması, hem ticari ciroyu artıracak hem de avantajlı alım miktarını artıracaktır. Aynı zamanda yeni tanımlanacak kart limitleri ile de ticari aktivasyona katkı sağlanmış olacaktır” sözlerine yer verdi.

 

KOTO KART ALACAK ÜYELERİN AVANTAJLARI

KOTO KART’ı alacak üyelerin avantajlarını sıralayan Gezer, “Kartı alacak üyelerimizden ilk yıl için kart aidatı alınmayacaktır. Yine kart lansmanını takip eden ilk ay kart alan ve 5.000 TL’lik harcama yapan firmalara 50 maxipuan hediye verilecektir. Kaybolma ve çalınma sigortasından ücretsiz yararlanma imkanı tanınacaktır. Her yıl 1 ay süreyle müze kart özelliğinden ücretsiz faydalanılabilmektedir. Sabiha Gökçen ISG lounge hizmetlerinde %50 indirimden faydalanma gibi birçok avantajlara sahip olunacaktır. Kocaeli Ticaret Odası olarak, bilgi çağının gereklerini yerine getiren güçlü bir kurumsal yapıyla, ticari hayatın beklentilerini karşılayabilecek şekilde etkin, verimli ve sürdürülebilir hizmet amaçlı faaliyetlerimize yenilerini eklemeye ve sunmaya gayret ediyoruz. Bu yönde farklı çalışmalarımız da sürmektedir. “KOTO Kart” hepimize hayırlı uğurlu olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

10 BİN AKTİF ÜYESİ VAR

Ardından İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek ise, “İş Bankası olarak ülkemizin en köklü meslek örgütlerinden olan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ile ticari kart işbirliği için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli ili genelinde yaklaşık 10 bin aktif üyeye hizmet veriyor. Biz de ortaklaşa bu üyelere nasıl bir fayda sağlayabiliriz diye düşündük ve Oda üyesi firmalara avantajlı koşullar sunan Ticari Kredi Kartı ve Ticari Bankamatik Kartı geliştirdik” dedi.

 

İLK YIL KART AİDATI ÖDENMEYECEK

Şimşek, KOTO logolu ticari kartların sağladığı avantajlar hakkında da bilgi verdi. Şimşek, “Bu kartlarımız Maximum Business özellikli olup, kart sahipleri Maximum avantajlarının tamamından yararlanabilecekler. İlk yıl kart aidatı ödenmeyecek. Ayrıca ilk 5.000 TL’lik harcamaya 50 MaxiPuan hediye edeceğiz. Bunların dışında kart sahibi müşterilere internet üzerinden 6 ay geçerli olacak şekilde 50 Havale ve 20 EFT içeren hediye işlem paketi sunacağız. İştiraklerimizden Anadolu Hayat da Grup Emeklilik planında avantajlı koşullar sağlıyor olacak. Kocaeli Ticaret Odası ise Kocaeli ili genelinde öne çıkan firmalarla indirimli alışveriş imkânı yaratacak işbirlikleri kurarak kart sahipleri lehine imkan sağlayacak” açıklamalarında bulundu. Ardından KOTO yönetimi ve İş Bankası üst düzey yetkilileri projenin protokolünü imzaladı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem