20 Mayıs 2019 Pazartesi

Doğan: Sallayın Türkiye’yi

Doğan: Sallayın Türkiye’yi
Spor Yazdır

Haber

Yeni sezonda Süper Lig’de mücadele edecek olan İzmit Belediyespor Kadınlar Basketbol Takımı’nın lansmanında sporculara seslenen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Bu şehri temsil etmek onuru sizlerin sırtında. Biz size güveniyoruz. Sallayın Türkiye’yi” dedi

Yeni sezonda Süper Lig’de mücadele edecek olan İzmit Belediyespor Kadınlar Basketbol Takımı’nın lansmanı, 41 Burda AVM’de bulunan Simit Sarayı’nda düzenlendi. Toplantıya İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, İzmit Belediyespor Kulüp Başkanı Muhammed Öztürk, İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Mert Köprücü, Kadın Basketbol Takımı Ceyda Kozluca ve Kadın Basketbol takımında yer alan sporcular katılım sağladı. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Doğan, “Bu şehri temsil etmek onuru sizlerin sırtında. Biz size güveniyoruz. Sallayın Türkiye’yi. Bakmayın büyük isimlere. O isimleri sallayacak güç sizde. Siz gücünüzü gösterin” dedi.

 

BU KENT BUNU KALDIRIR

Toplantıda ilk konuşan Takım Kaptanı Ceyda Kozluca, “İzmitli olarak İzmit takımını Süper Lig’de tems,il edeceğimiz için çok mutluyuz. 41 Burda’ya teşekkürler” dedi. İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Mert Köprücü, “Sosyal sorumluluk projesi olarak çıktığımız yolda başkanımızın sayesinde süper lige kadar geldik. Biz İzmitliler olarak bütün spor karşılaşmalarında en üst ligde mücadele etmeliyiz. Bu kent bunu kaldırır. Biz de elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

 

ADINDAN ÇOKÇA SÖZ ETTİRECEK

İzmit Belediyespor Kulüp Başkanı Muhammed Öztürk, “9 branşta yaklaşık 550 lisanslı sporcumuz var. Özellikle kadın basketbol Takımımızı kurarken kurumumuza yakışır şekilde çalışma yaptık. Süper Lig’de İzmit Belediyespor da basketbol takımımız da adından çokça söz ettirecek” ifadelerini kullandı. 

 

İKİ TAKIMIMIZI SÜPER LİG’E ÇIKARDIK

Ardından İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise, “İçimizi enerji ve heyecanla dolduran bir lansmanı birlikte yapıyoruz. İzmit Belediyespor Kadın Basketbol takımımız Süper Lig’de. Muasır medeniyetler seviyesine çıkmak istiyorsak Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği bu çizgide adım atmak lazım. Belki Kocaelispor’umuzu Süper Lig’e çıkaramadık. Ben Belediye Başkanı olarak elimden geleni yaptığımıza inanıyorum. Ancak Kocaeli’den iki takımı Süper Lig’e çıkardık. Biri Kadın Basketbol Takımı, diğeri Serbest Güreş Takımı” dedi.

 

KOCAELİ TÜRKİYE’NİN ŞAMPİYONU

Devamında Doğan, “Kocaeli Türkiye’nin her alanda şampiyonudur. Ekonomide, eğitimde, sağlıkta şampiyonudur. Sporda da aşağısı kurtarmaz. Avrupa’da da birçok alanda da söz ettirilen bir marka şehirdesiniz. Sorumluluğumuz ve hedefimiz büyük. Antrenör, kaptan ve sporcularımızdan isteğim. Öncelikle iyi insan olmaları. Toplumla barışık, etik kurallar içerisinde sporcuya yakışır iyi insan olmak. Sonra da çok başarılı sporcu olmanız. Bu şehri temsil etmek onuru sizlerin sırtında. Biz size güveniyoruz. Sallayın Türkiye’yi. Bakmayın büyük isimlere. O isimleri sallayacak güç sizde. Siz gücünüzü gösterin. Diğerleri peşinizden gelecektir” şeklinde konuştu.

 

KIRAN KIRANA MÜCADELE EDECEĞİZ

Basına da teşekkür eden Doğan, “Dedik ki Süper Lig’de bir takımımız olacak. Allah nasip etti. Harika bir kadromuz var. Hanımların olduğu yerde ayrı bir zarafet var. Centilmen olacağız, kıran kırana mücadelemizi de yapacağız. Bütün şehrin aynı ruha girmesi lazım ki başarı gelsin. Sponsorlarımıza, 41 Burda’ya teşekkür ediyoruz. Yeni dönemimiz hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

 

BEN GİTSEM DE DESTEĞİM SÜRECEK

Son olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Doğan, 2019 Yerel Seçimlerde görevi değiştiği takdirde Kadın Basketbol Takımı’na desteğinin süreceğini belirtirken “Ben her seferinde koltuğa değer katmaya çalıştım. Marta kadar en az 6 ay var. Biz bundan sonra da hangi konumda olursak olalım, bu takımın yanında olacağız. Burada bir kurumsal yapı olduğunu ve kurumsal yapıyı sağlam temelleri oturtmak niyetindeyiz. Bizden sonra kim gelecekse de görevini en iyi şekilde de yapacaktır diye düşünüyorum. Zaten bu takımın sahibi biz değil, şehirdir” açıklamalarında bulundu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem