20 Mayıs 2019 Pazartesi

İzmit Belediyesi öğrencileri İznik’e götürüyor

İzmit Belediyesi öğrencileri İznik’e götürüyor
Eğitim Yazdır

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 6. ve 7. sınıf öğrencilerini Bursa'ya götüren İzmit Belediyesi, bu eğitim öğretim döneminde de İznik'e götürüyor

İzmit Belediyesi, Bursa’dan sonra şimdi de İznik’e kültür gezileri düzenleniyor. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 6. ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik Bursa gezileri düzenlendiğini söyleyen belediye yetkilileri “Büyük ilgi gören Bursa gezilerinden sonra bu eğitim öğretim sezonunda da Kocaeli Valiliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İznik’e öğrencileri götürüyoruz. İznik’e ilk kültür gezisini İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu’ndan 45 öğrenci ile gerçekleştirdik.

 

izmitteniznikekultürturu (2)

 

 

HEDEF EN AZ 5 BİN ÖĞRENCİ

Sabah erken saatlerde İzmit’ten alınan öğrencileri özel tasarlanmış otobüs ve rehber eşliğinde İznik’e götürülüyor. Burada İznik gölü, Mahmut Çelebi Camii, Çini Fırınları Kazı Alanı, II. Murat Hamamı, Ayasofya, I. Murat Hamamı, Nilüfer Hatun Çini Çarşısı, Eşref Rumi Türbesi, Hacı Özbek Camii, Çandarlı Halil Türbesi, Şeyh Kutbuddin Cami, Nilüfer Hatun İmareti, Yeşil Cami, Lefke Kapı ve Şehir Surları geziliyor. İznik’in tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından tanıma imkanı bulan öğrenciler akşam saatlerinde İzmit’e geri getiriliyor” dediler. Okullar kapanıncaya kadar devam edecek program çerçevesinde 5 binden fazla öğrencinin İznik’e götürülmesi planlanıyor. İznik gezisinden oldukça memnun kalan öğrenciler, kendilerine bu imkanı tanıyan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür ettiler.

 

izmitteniznikekultürturu (3)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem