24 Ağustos 2019 Cumartesi
Bellona

Siz hiç Şırdan, Kırkkat, Mumbar yediniz mi?

Siz hiç Şırdan, Kırkkat, Mumbar yediniz mi?
Firma Rehberi Yazdır

Kebap ve çorba çeşitlerinden sonra yöresel lezzetleri ile isminden söz ettiren Yağız Kebap’ta yenilikler bitmiyor. Şimdi de Adana bölgesinin efsane lezzetleri arasında yer alan Şırdan Dolması, Kırkkat ve Mumbar’ı İzmit halkın beğenisine sundu

Kandıra Sapağı Yahya Kaptan Yolu Demokrasi Bulvarı eski KOSGEB binasındaki yeni yerinde hizmet vermeye devam eden Yağız Kebap, menüsüne yeni lezzetler eklemeye devam ediyor.

 

Firma Ortaklarından Cevdet Seyran

 

Yağız Kebap’ın ortaklarından Cevdet Seyran,  Doğu, Güney ve Güneydoğu lezzetlerini İzmit’e taşıdıklarını ve özellikle yöresel ürünlerde ilkleri İzmit’e kazandırdıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti:’’Doğu kökenli olduğum için özellikle bizim yörenin lezzetlerini İzmit’e kazandırmak amacıyla bu yola girdik. Yıllarca CSD Yapı adıyla Kocaeli başta olmak üzere tüm Türkiye’ye ve hatta Dünya’nın çeşitli ülkelerine inşaat ve yapı malzemeleri alanında hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Bu ülke doğudan batısına kadar hepimizin, çünkü başka Türkiye yok. Kültürlerimiz de bizim en büyük zenginliğimizdir. En önemlisi bu zenginliklerimizin değerini bilerek kültürel kaynaşmayı sağlamaktır. Bunu sağlarsak çok daha güçlü oluruz. Bu düşünceler çerçevesinde en büyük hayalim Doğu, Güney ve Güneydoğu mutfağının en önemli lezzetlerini İzmit halkına sunmaktı. Bunda da başarılı olduğumuz için inanılmaz mutluyum. Bölgesel lezzetlerin İzmit’te de kabul görmesi bizleri fazlasıyla memnun etti. Müşterilerimizin birçoğu Marmara’da doğup büyümüş insanlar. Hatta Karadeniz kökenli çok dostumuzda lezzetlerimizi çok beğeniyor ve bizleri takdir ediyor. Birçoğu bu lezzetleri ilk defa duyuyor bile. İşte bu zenginliklerimizle birbirimizi çok daha iyi tanıyacağız ve anlayacağız. Bu amaçla yörelerimizin ürünlerini kendi yöresinin ustalarıyla Yağız Kebap’ta İzmit halkına en iyi şekilde sunmak amacındayız. En son olarak Şırdan Dolması, Kırkkat ve Mumbar’ı İzmit halkının beğenisine sunduk. Gösterilen ilgiden çok mutluyuz. Gelen herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu lezzetleri tatmak isteyen herkesi Yağız Kebap’a bekliyoruz. Ayrıca ifade etmeliyim ki başka sürprizlerimizde olacak yani Yağız Kekap’ta yenilikler hiç  bitmeyecek. ’’dedi.

 

EFSANE LEZZETLER İZMİT’TE!

Adana bölgesinin efsane lezzetleri Şırdan Dolması, Kırkkat ve Mumbar’ı İzmit’e getiren Yağız Kebap’ın en son yenilikleri arasında yer alan bu ürünler hakkında bilgiler verelim size…

 

Şırdan Dolması: Koyunun dört midesinden biri olan şırdanın temizlenip içine baharatlı pirinç doldurulup dikilip pişirilmesiyle hazırlanır. Yenirken üzerine tuzlu kimyon ve pul biber serpilir.

 

Şırdan

 

Mumbar Dolması: Koyunun kalın bağırsaklarının temizlenmesinden sonra  içi harç ile doldurulmasıyla yapılan bir çeşit dolma türüdür.

 

Mumbar Dolması

 

Kırkkat: Şırdan ve mumbarın başını çektiği bağırsak dolması ailesinin bir ferdi olan Kırkkat, adından anlaşıldığı gibi, ince zarlı şırdana nispetle daha katmanlı ve sert bir yapıya sahip ve çok lezzetlidir.

 

Kırkkat

 

7 GÜN 24 SAAT HİZMET

7 gün 24 saat hizmet verecek Yağız Kebap’ta pide, lahmacun, köfte, kebap çeşitleri, sac kavurma, kuzu tandır, kuzu pirzola, kuzu şiş, kuzu ciğer, kuzu külbastı, et sote,   ve beyaz et çeşitlerinin yanı sıra beyran çorbası, kelle-paça ve işkembe çorbaları da alternatifler arasında yer alıyor.

 

SERPME KÖY KAHVALTISI

Ayrıca belirtelim Yağız Kebap, sabahları Serpme Köy Kahvaltısı ile müşterilerine kahvaltı hizmeti de vermeye başladı.

 

KAHVALTIDA CİĞER IZGARA KEYFİNE NE DERSİNİZ?

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ciğer ızgara ile de sabah kahvaltısının keyfini çıkartabilirsiniz.

 

AYNI ANDA 400 KİŞİYE HİZMET VERİLEBİLİYOR

Ferah iç mekanın yanı sıra geniş bahçesi bulunan Yağız Kebap 30 personeli ile misafirlerine hizmet veriyor.  Aynı anda 400 kişiye hizmet verilebilen mekanda misafirlerinin çocukları içinde oyun parkı da düşünülmüş.

 

yağız kebap- dıştan görüntü

 

ÜCRETSİZ OTOPARK

Kocaeli’nin en büyük sorunlarından biri haline gelen otopark sorunu Yağız Kebap için geçerli değil.  Çünkü misafirlerine özel hizmet veren otoparkı Yağız Kebap’ın misafirleri ücretsiz olarak kullanabiliyor.

 

Adres: Kandıra Sapağı Yahya Kaptan Yolu üzeri Demokrasi Bulvarı No:65 (Eski KOSGEB binası)

 

Rezervasyon Telefonu: 0262 311 46 46

 

yagiz kebap-logo

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem