18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Markette tarihi geçmiş meyve suları bulundu

Markette tarihi geçmiş meyve suları bulundu
Asayiş Yazdır

İzmit Belediyesi tarafından bakkal ve marketlerde denetimler yapılıyor. Şehir merkezinde yapılan denetim sırasında bir markette tarihi geçmiş meyve sularına rastlanıldı

Belediyenin Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri tarihi geçmiş meyve sularına imha etmek üzere el koyarken işletme sahibi hakkında da yasal işlem yaptılar. Denetimlerin aralıksız devam edeceğini söyleyen Ruhsat ve Denetim Müdürü Muhammet Ergin “ biz belediye olarak denetimlerimize devam ediyoruz. Bu konuda vatandaşlarımıza da büyük görev düşüyor. Aslında en büyük denetici müşteridir. Vatandaşlar aldıkları ürünlerin son kullanma tarihine mutlaka baksınlar, reyondaki etiket fiyatı ile kasadaki fiyatları kontrol etsinler. Herhangi bir olumsuzlukta mutlaka bize haber versinler. Tüketiciler ne kadar duyarlı olursa, kötü niyetli satıcıların sayısı da o kadar azalacaktır” dedi.

 

YASAL İŞLEM YAPILIYOR

Ergin, şehrin dört bir yanında ruhsat denetimlerinin de sürdüğünü ifade ederek “ ekiplerimiz sadece etiket, hijyen, temizlik, ürünün son kullanma tarihi kontrolü yapmıyor. Ayrıca işyerlerinin ruhsatlı olup olmadıklarına da bakıyorlar. Ruhsatsız faaliyet gösteren işyerleri hakkında yasal işlem yapıyor. Halen ruhsat almadan faaliyet gösteren işletmeler en kısa sürede iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını alsınlar” uyarısında da bulundu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem