18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Dikkatli şoför minik kediyi son anda kurtardı

Dikkatli şoför minik kediyi son anda kurtardı
Güncel Yazdır

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark A.Ş. şoförü Serkan Kılıç’ın dikkati, yavru kediyi ezilmekten son anda kurtardı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 60 Evler-Umuttepe seferini yapan UlaşımPark A.Ş. şoförü Serkan Kılıç’ın dikkati, yavru kedinin hayatını kurtardı. Perşembe Pazarı mevkiinde seyir halindeyken yoğun trafiğin ortasına atlayan yavru kediyi fark eden şoför Kılıç, kendi hayatını da tehlikeye atarak yavru kediyi yolun ortasındaki bariyerlerde yakaladı. Yavru kediyi güvenli alana taşıyan Kılıç, kendi otobüsünde yolculuk eden genç bir kıza teslim etti.

 

KEDİYİ YAKALAMAYI BAŞARDI

Perşembe Pazarı mevkiinde seyir halindeyken şoför Kılıç’ın dikkatini çeken yavru kedi, araçların arasından şans eseri kurtulup yolun ortasındaki bariyerlere saklandı. Kedinin ezilme tehlikesinin olabileceğini fark eden Kılıç, aracını emniyetli bir şekilde durdurduktan sonra torpido kısmında bulunan hırkasını alarak, yoğun trafiğe rağmen saniyeler içerisinde kedinin yanına gitti. İlk etapta kediye ulaşamayan Kılıç, büyük bir mücadelenin ardından kediyi yakalamayı başardı.

 

Sequence 01.00_00_09_04.Still0011

 

YOLCULARDAN ŞOFÖRE TEŞEKKÜR

Adeta zamanla yarışarak kendi hayatını da tehlikeye atan duyarlı şoför, bir dakika içinde kediyi ezilmekten kurtardı. Yavru kediyi güvenli alana taşıyan Kılıç, daha sonra kendi otobüsünde yolcu olarak bulunan genç bir kıza verdi. Genç kız da otobüse tekrar binmeyerek yavru kediyi tehlikeden uzak bir bölgeye bıraktı. Otobüs içinde bulunan diğer yolcular da duyarlı davranışından dolayı şoför Serkan Kılıç’a teşekkür etti. Yolculardan bazıları sosyal medya üzerinden de UlaşımPark A.Ş. ’ye mesaj atarak, sürücü adına yetkililere teşekkür etti.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem