18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Şanbaz Yıldız İYİ Parti bayrağını devraldı

Şanbaz Yıldız İYİ Parti bayrağını devraldı
Şanbaz Yıldız İYİ Parti bayrağını devraldı
Şanbaz Yıldız İYİ Parti bayrağını devraldı
Siyaset Yazdır

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Kocaeli İl Başkanlığı görevine atanan Şanbaz Yıldız, İYİ Parti İl Binası’nda gerçekleşen görkemli bir törenle il başkanlığı görevini Serdar Kaman’dan aldı.

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Kocaeli İl Başkanlığı görevine getirilen Şanbaz Yıldız, İYİ Parti İl Binası’nda gerçekleşen devir teslim töreninde il başkanlığı görevini Serdar Kaman’dan aldı. Devir teslim törenine İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, Kurucular Kurulu Üyeleri Cumali Durmuş, Ruhittin Sönmez, ilçe başkanları, parti yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

 

‘BU BİR BAŞLANGIÇ TÖRENİDİR’

Devir teslim töreninde ilk olarak görevini Şanbaz Yıldız’a devreden Serdar Kaman konuştu. Kaman, “Bu bir veda değil başlangıç törenidir. Bundan yaklaşık yaklaşık 10 ay önce değerli büyüğümüz Ruhittin bey beni arayarak görevi tevdi etti. Bu görevi alarak büyük bir sorumluluk hissettim. Zor dönemden geçen Türkiye’de bir cesur hareketi olan İYİ Parti’ye katılarak görevi gururla devraldım. Görevi aldıktan sonra 9 gün boyunca sadece söylenenleri dinledim. 9 gün aradan sonra teşkilatlanma çalışmalarına başladık. 1 ay gibi kısa sürede seçime hazırlandık. Ardından gelen baskın seçimle birlikte birlik ve beraberliğimizi bozmadan partimizi sırtladı” dedi.

 

‘EN AZ BİR BELEDİYEYİ PARTİMİZ ALACAK’

Konuşmalarına devam eden Kaman, “Allaha şükürler olsun ki vekilimizi Ankara'ya gönderdik. Şimdi bundan sonra önümüzde yeni bir seçim var. 12 tane seçime hazır ilçe teşkilatımızı alnımız ak bir şekilde Şanbaz kardeşimize teslim ediyoruz. Bu Serdar Kaman’ın başarısı değil teşkilatlarımızın başarısıdır. Benim telefonum herkese açık küskünlüğüm yok. Görevini yapmış bir il başkanı olarak görevimi devrediyorum. Biz bir milletvekili yolladık. Umarım en az bir belediyeyi partimiz olarak alırız” ifadeleriyle sözlerine son verdi.

 

‘BAYRAĞI DEVRALMAKTAN ŞEREF DUYDUM’

Ardından kürsüye gelen İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Siyasette hizmet bir bayrak yarışıdır. Bugün bu bayrağı devralmaktan ve zamanı geldiğinde görevimi onurlu bir şekilde yapmanın kıvancıyla devredecek olmaktan şeref duyarım. Kanımca önemli olan; bu süre içerisinde sorumluluk bilinciyle hareket etmek ve bu görevi tüm gereklilikleriyle yerine getirebilmektedir” dedi. Konuşmalarına devam eden Yıldız, “Serdar Kaman ve ekibi kısa sürede il genelinde yapılanma sürecini tamamlamış ve devamındaki erken genel seçim sürecini büyük özveriyle geçirmişlerdir. Kendilerine şahsım ve partim adına huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

‘MUHALEFET YAPMAK BİR ÇOK BEDELİN ÖDENMESİNE NEDEN OLMUŞTUR’

Yıldız, “Değerli arkadaşlar, ülkemizde siyaset yapmak hiçbir dönem kolay olamamıştır. Hele ki, bu siyaseti muhalefet adına yapmak, beraberinde birçok bedel ödenmesine neden olmuştur. Mücadelemiz sürdükçe de bedel ödenmeye devam edilecektir” şeklinde konuştu.

 

‘TEŞKİLATIMIZ TÜM ENERJİSİNİ SEÇİME VERECEK’

Konuşmalarına devam eden Yıldız, “Her doğum sancılıdır, sıkıntılıdır. Tüm ambargolara ve tüm yasaklamalara rağmen bir cesurlar hareketi olan İYİ Parti, genel seçimlere katılmış ve halkımızdan kayda değer bir destek görmüştür. Ancak önümüzdeki 2019 yerel seçimleri için çok iyi değerlendirilmesi gereken zorlu bir süreç bulunmaktadır. İnanıyorum ki, Kocaeli il ve ilçe teşkilatlarımız bu sürece, tüm enerjisini bu uğurda sarf edebilecek, kentimizin sorunlarını etüt edip çözüm üretebilecek, dinamik, genç ve tecrübeyle harmanlanmış bir kadro ile hazırlanacak ve bu sınavdan alnımızın akıyla çıkacağız. Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceğiz, hiç kimseyi aldatmayacağız, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceğiz” dedi.

 

‘İYİ KELİMESİNİN ARDINDA HOŞGÖRÜDEN BAŞKA BİR ŞEY OLMAYACAK’

İYİ Parti İl Başkanı Yıldız, “Herkes bizim aleyhimizde bulunacaktır. Herkes bizi yolumuzdan çevirmeye çalışacaktır. İşte biz burada karşı koyuşları yok eden olacağız. Önümüze sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendimizi büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacağız. Ondan sonra bize büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceğiz. Unutmayın, bizler teşkilat anlamında ne kadar yapıcı ve kucaklayıcı olursak, bu şehrin her insanına uzattığımız el de o denli samimi ve sıcak olacaktır. Siyaset gönül işidir, gönlün adamı olunuz. Kenetlenmemizi, önceliğimizdir. Her fikir, her söylem bir başkasını incitmediği sürece değerlidir. İYİ kelimesinin önünde ve arkasında uzlaşma ve hoşgörünün dışında başka bir hiçbir şey olmamalıdır” dedi.

 

ATATÜRK İLKELERİNE SARILMALIYIZ

Yıldız son olarak, “Bizler, vatanımız ve vatandaşımız için İYİ’yi istemek, İYİ olmak, İYİ’yi başarabilmek zorundayız. Bizler, dik durmak, ilkeli olmak, milli ve manevi değerlerimize bağlı kalmak zorundayız. Bizler, bilim ve aklın önderliğinde yol alarak, Büyük Atatürk’ün ilkelerine sıkı sıkıya sarılmak zorundayız. Konuşmama son vermeden önce huzurunuzda Serdar Kaman’a çalışmalarından ve katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim.” diyerek sözlerine son verdi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem