20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Af teklifi 24 Eylül'de Meclis'e sunuluyor

Af teklifi 24 Eylül'de Meclis'e sunuluyor
Güncel Yazdır

Af konusunun toplumsal bir ihtiyaç olduğunu tekrarlayan ve gündemden düşürmeyen MHP’de, Genel Başkan Devlet Bahçeli önemli açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarına konuşan Bahçeli, “Af teklifi 24 Eylül’de Meclis’e sunulacak” dedi

MHP’nin af ısrarı, somutlaşıyor. Bir süredir Af tasarısı üzerinde çalışan Milliyetçi Hareket Partisi’nde çalışmalar tamamlandı. Önceki akşam basın mensuplarına konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli af önerisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli, merak konusu olan af teklifini 24 Eylül Pazartesi günü Meclis'e sunacaklarını açıkladı.

 

İTTİFAKI ETKİLEMEZ

Gazetecilere yaptığı açıklamada Bahçeli, af konusunun AK Parti ile aralarında yerel seçimlerde ittifakla ilgili bir sorun yaratmayacağını ve ittifakı etkilemeyeceğini belirtti. MHP’nin 24 Haziran seçimleri vaatlerinden olan Af tasarısıyla ilgili daha önce de MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) açıldığı zaman sunacakları ilk tekliflerden birinin af olacağını söylemişti.

 

GERİ DÖNÜLEMEZ DEMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi Kalaycı, Meclis açıldığı zaman gündeme getirecekleri ilk kanun tekliflerinden birisinin Af olacağını dile getirerek, “Gerek AK Parti gerek diğer siyasi partilerle görüşme yapıp bu konuyu çözüme kavuşturacağız. Bu bir toplumsal ihtiyaç. Artık geri dönülmez bir durum söz konusu. Bu konuda ben inanıyorum ki yönetim mevkisinde bulunanlar da bu konunun farkında. Önümüzdeki süreçte bu konuda düzenleme yapılacağına inanıyorum.” demişti. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem