24 Nisan 2019 Çarşamba

CHP’li Erdoğdu KOTO’da Sektör temsilcilerinin sorunlarını dinledi

CHP’li Erdoğdu KOTO’da Sektör temsilcilerinin sorunlarını dinledi
Güncel Yazdır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu KOTO ziyaretinde ekonomik kriz ile birlikte sektör temsilcilerinin yaşadığı sorunları dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve Parti Meclisi üyesi Dr. Ayşe Eser Danışoğlu siyasal ve ekonomik krize çözüme yönelik sürdürdükleri ilimizdeki programları kapsamında Kocaeli Ticaret Odası’nı (KOTO) ziyaret etti. Programda CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, il yönetim kurulu üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanvekili Selvi Beyhan, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP eski İl Başkanı Necat Çakır, KOTO Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer ve KOTO üyeleri hazır bulundu.

 

SIKINTILARI TESPİT EDİYORUZ

Ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti ifade eden KOTO Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer, “Kocaeli ekonominin itici güçlerinden biri. Kocaeli vergi ödemesi ile en yüksek ödemeye sahip olan illerden biri. Ağır sanayinin olduğu bir şehir ama bunun yanında küçük esnafımızın da sorunu çok. Bunun önüne geçmek için çeşitli önlemler almaya çalışıyoruz. Sıkıntıları çözmeye yönelik olarak sürekli sahadayız. Tüm iş kollarımız ile toplantı yaptık. Hangi iş kolunda daha fazla sıkıntı var, bunları tespit etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

 

KÜÇÜK ESNAFA İHRACAT YÖNLENDİRMESİ

Krize yönelik olarak yürüttükleri çalışmaları anlatan Gezer, “Genel olarak alınması gereken önlemleri belirliyoruz. Tespitlerimize göre hizmet sektörlerinde iyiyiz ancak hizmet sektöründe gelir edilmiyor. Teknoloji alanında daha fazla gelir elde edildiğini tespit ettik. Bu konudaki çalışmaları sürdürüyoruz. İhracatçıya kaynak sağlamaya, ihracatı yaymaya, küçük esnafa öğretmeye çalışıyoruz. Hibe ve teşviklerle ilgili olarak odaların söz sahibi olması, sanayiciye ulaşması anında bilgilendirmesi gerekiyor” dedi.

 

SEKTÖRLERDE YAŞANAN KRİZ

Sektörlerde tespit ettikleri sorunları sıralayan Gezer, “İnşaat sektöründeki kriz kentsel dönüşümün daha mantıklı bir şekilde yapılması gerekiyor. Küçük esnafımızı ise ihracata yönlendirerek üretimi de desteklemeliyiz. Tarım sektörünün de yeterli derecede desteklenmesi çok önemli” ifadelerini kullandı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, “Ekonomi ile ilgili partimizin kanaat önderlerimizi ve bizi ağırladığınız için teşekkür ederiz. Kurlardaki dalgalanmalardan ticaret ve sanayi odaları da çok fazla etkilendi. Sizleri dinleyerek sorunlarımıza hep birlikte çözüm getirmeye çalışacağız” dedi.

 

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ SORUNLARINI ANLATTI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ise, toplantıda yer alan sektör temsilcilerinin yaşadığı sorunları tek tek dinlemek istediklerini belirterek, “Bizlerin tespit ettiği sorunların yanı sıra sizlerin yaşadığı sorunları dinleyerek kalıcı çözümler üretmek istiyoruz. Finans sıkıntısı TL’nin değer kaybetmesinden mi yoksa insanların alıp-verme korkusu sebebi ile mi yaşanıyor, bu güven kaybının da temeline inmek istiyoruz” şeklindeki konuşmasının ardından sektör temsilcileri söz alarak ekonomik kriz ile yaşadıkları sorunları dile getirdi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi