19 Temmuz 2019 Cuma

Kent Meydanı Otoparkı ücretsiz ama boş

Kent Meydanı Otoparkı ücretsiz ama boş
Güncel Yazdır

Haber

Kent Meydanı Kapalı Otoparkı, ilk bir yıl sabah 08.00 akşam 22.00 saatleri arasında ücretsiz olmasına rağmen vatandaşlar tarafından kullanılmadığı dikkat çekti

Eski Valilik binasının bulunduğu alana yapılan Kent Meydanı ve Kapalı Otoparkı, Ramazan Bayramı öncesi açılarak hizmet vermeye başlamıştı. Kent meydanı şehrin nefes almasını sağlayan bir alan oluştururken meydanın altındaki otopark ise, bölgede park imkanı sağlamak amacıyla yapıldı. Önceki ay, Kent Meydanı ve Kapalı Otoparkı yerinde inceleyen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, otoparkın ilk bir yıl sabah 08.00 akşam 22.00 saatleri arasında ücretsiz olduğunu bir kez daha vurgulamıştı. Ancak vatandaşların ücretsiz olmasına rağmen otoparkı kullanmadığı dikkatlerden kaçmadı.

OTOMATİK

 

357 ARAÇ KAPASİTE

Eski valilik alanında inşa edilen otopark, park yerinden tasarruf sağlamak amacıyla yaptırıldı. 357 araç kapasitesine sahip otopark, yarı otomatik sistemle çalışıyor. 6 bin 600 metrekare alana sahip otoparkta engelli ve elektrikli otomobiller için de yer ayrıldı. Kapalı otoparktan çıkışlar asansörler ile sağlanıyor.

BOŞ-(2)

 

YARI OTOMATİK PARK

Yeraltı otoparkı Kocaeli’de ilk kez uygulanan bir sistemle hizmet vermeye başladı. Yarı otomatik otopark mekanizması bulunan otoparkta vatandaşlar, arabasını belirlenen noktalara bıraktıktan sonra araçlar boş olan yere otomatik olarak çekiliyor. Böylece vatandaşlar zahmetsizce araçlarını park edebilme imkânı buluyor.

IMG_5220

YETERİNCE DUYURULMADI

Önceki gün öğle saatlerinde 357 araç kapasitesine sahip Kent Meydanı Kapalı Otoparkı'nda 304 park yerinin boş olduğu gözlenirken otoparka yakın Belde Sokak ve Rauf Orbay Sokak'ta ise yasak olmasına rağmen araçların park edildiği görüldü. Bölge esnafı ise, otoparkın ücretsiz olduğuna dair yapılan duyuruların yetersiz olduğunu ifade etti

OTOPARK-(3)

OTOPARK-(4)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem