20 Temmuz 2019 Cumartesi

Erdoğdu: Krize çözüm getirmek istiyoruz

Erdoğdu: Krize çözüm getirmek istiyoruz
Siyaset Yazdır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu siyasal ve ekonomik krize yönelik çözüm yöntemlerini anlatmak üzere geldiği Kocaeli’de “İş ve emek dünyası ile bir araya gelerek hem sorunları tespit etmek hem de bu sorunlara çözüm getirmek istiyoruz” dedi

CHP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile Parti Meclisi üyesi Dr. Ayşe Eser Danışoğlu partinin 81 ilde başlattığı siyasal ve ekonomik krize yönelik çözüm yöntemleri oluşturma çalışması kapsamında ilimize geldi. Erdoğdu’nun Kocaeli programı kapsamında ilk ziyaret ettiği yer CHP İl Örgütü oldu. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, İl Başkan Yardımcılarından Kocaeli heyet başkanı Sabriye Şahin, Demet Karaman, Seda Oral, İl Kadın Kolları Başkanvekili Selvi Beyhan, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve parti üyeleri ziyarette hazır bulundu.

 

CHP EZİLEN İNSANLARIN SESİ OLACAK

Program hakkında bilgi veren İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Türkiye’nin ekonomi ile ilgili sıkıntılarını tüm ilgililere anlatmak üzere partimiz tarafından bir çalışma başlatıldı. Programlar kapsamında gerek onların sıkıntılarını dinlemek gerek partimizi çalışmalarını anlatmak üzere bir araya geleceğiz” dedi. Yaşanılan kriz sebebi ile insanların karşılaştığı zorluklara dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ise, “Ezilen insanlar adına ezilen insanların yaşadıklarını anlatmak bizim üzerimizde. Kimsenin varlık şirketleri üzerinden insanları kurtarmak gibi dertleri yok. Cumhuriyet Halk Partisi ezilen insanların sesi olacak” diye konuştu.

 

HEM İŞ HEM EMEK DÜNYASI ETKİLENDİ

Devamında Erdoğdu, “Türkiye’de son iki aydır döviz kuru oynaklığı, Türk lirasının aşırı değer kaybetmesi sebebiyle ekonomik kriz içerisindeyiz. Bu kriz hem iş hem emek dünyasını derinden etkilemeye başladı ki daha başındayız daha da derinleşecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Londra’daki konuşmasında faizin enflasyona sebebi olduğunu söylemesi ve bununda iktisadın temel prensiplerine tamamen ters olduğunun bilinmesi, Merkez Bankası’nın yaptırımları, yanlış ekonomi yönetimi, Donald Trump’ın Türkiye ekonomisi ile ilgili tehditkar açıklamalarıyla yaşanılan kriz derinleşti ancak bu krizin temel sebebi 16 yıllık AKP iktidarı boyunca uygulanan yanlış politikalardır" dedi.

 

ÖNCEKİ KRİZLERE BENZEMİYOR

"İş ve emek dünyası ile bir araya gelerek hem sorunları tespit etmek hem de bu sorunlara çözüm getirmek istiyoruz" diyen Erdoğdu, "Partimiz olarak seri bir toplantı planladık ve bende Kocaeli’de görevlendirildim. Bugün bir dizi ziyaret gerçekleştireceğiz. Şu an ülkemizde yaşanılan kriz önceki krizlere benzemiyor. Daha yıpratıcı ve derin krizin içerisindeyiz. Saray çevreleri sorunu doğru tanımlamama konusunda ısrarcılar ve bu sorunu Donald Trump’ın attığı iki tweete ve dış güçlere bağlıyorlar. Kuvvetler ayrılığının olmadığı bir ülkede bağımsızlık olmaz, hukukun üstünlüğü olmadığı bir ülkede yatırım yapılamaz” açıklamalarında bulundu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem