19 Temmuz 2019 Cuma

Tatlıgül: Bu sese kulak verin

Tatlıgül: Bu sese kulak verin
Güncel Yazdır

Güvenlik İş Sendikası Kocaeli Temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül, kamuya geçen sürekli işçilerin hak mahrumiyetlerinin gün geçtikçe arttığını vurgulayarak "Bu sese kulak verin" dedi

Güvenlik İş Sendikası Kocaeli Temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül, yayınlanan 696 sayılı KHK'ya göre mevcut hakları ve ücretleri ile geçiş yapan çalışanların günümüzün getirdiği şartlar karşısında eriyerek kaybolan ücretlerini çaresizce düşündüklerini belirtti. Açıklamasında Tatlıgül, "Artık bu sese kulak verin" dedi.

 

HER GÜN DAHA DA KÖTÜLEŞİYOR

Açıklamasında Tatlıgül, "Kamuya sürekli işçi olarak geçen çalışanların hak mahrumiyetleri gün geçtikçe artmakta, ekonomik seviyeleri ve çalışma koşulları ne yazık ki her gün daha da kötüleşmektedir. Bu sese kulak verin. Nisan ayından itibaren kadroya geçen işçilerimiz için yayınlanan 375 sayılı KHK'ya göre 2021 yılına kadar geçerli olacak ücret zammı ve sosyal haklar sabitlenmiş ve belirlenmiştir. 2018 yılının nisan ayından itibaren geçerli olan % 4 maaş zammı 25 TL çocuk yardımı 30 TL yakacak yardımı gibi soysal yardımlar belirlenmiş ve sabit bırakılmıştır" dedi.

 

ALIM GÜCÜ YÜZDE 40 DÜŞTÜ

"Dünyada ve ülkemizde yaşanan birçok olumsuzluklar nedeniyle çalışanlarımızın dar gelirlerinin alım gücü son üç ayda yaşanan %40'a varan enflasyonla düşmüştür" diyen Tatlıgül, "2021 yılına kadar verilecek olan % 4 zam ve 25 TL çocuk yardımı artan hayat pahallığında hiçbir şey ifade etmediği olduğu gibi memura emekliye verilen enflasyon farkları neden işçiye verilmemektedir?" diye tepki gösterdi.

 

HALA NEDEN FARKLI ÜCRET?

Devamında Tatlıgül, "En önemli bakanlıklardan Sağlık Bakanlığı neden hala asgari ücret? Şirketler döneminde kurumlar arası farklı ücret vardı. Bugün kamuda farklı kurumlarda  süreklilerde işçide yine farklı ücret uygulanmaktadır. Özellikle Sağlık Bakanlığımızın yıllardır uyguladığı asgari ücret politikasına son vermesini ve ayrımcılığa son verilmesini talep ediyoruz" diyerek açıklamasını sonlandırdı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem