20 Temmuz 2019 Cumartesi

Prometeon-Pirelli'den görkemli açılış

Prometeon-Pirelli'den görkemli açılış
Güncel Yazdır

Dünyanın endüstriyel lastik odaklı tek şirketi, Pirelli marka endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeom’un İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri önceki gün İzmit fabrikasında gerçekleştirildi

Onur konuğu olarak eski dünya motosport şampiyonu ve yeni  milletvekili Kenan Sofuoğlu  ile birlikte Beşiktaş ve Türkiye  Futbol Milli Takım’ının  efsane futbolcusu ,  Spor adamı Metin Tekin ‘in katıldığı açılış ve etkinlikler oldukça  renkli  geçti. Törene Prometeon –Pirelli Fabrika Direktörü  Hakan Yalnız, İnsan Kaynakları Direktörü Alper Tokalp, Kalite Direktörü Alper Erkal, AR-GE  Direktörü Mauro Soatto, Üretim Müdürü Önder Kılıç, AR-GE Kalite Müdürü Nail Güntut ve İş Sağılığı ve Güvenliği Müdürü Yusuf Akkor, onur konukları Kenan Sofuoğlu, Metin Tekin, Lastik İş İşyeri temsilcileri ve fabrika gündüz çalışanları katıldı.

 

İŞ GÜVENLİĞİ LİGİ

Prometeon-Pirelli Fabrika Direktörü  Hakan Yalnız’ın açılış konuşması ile başlayan törende onur konukları  Kenan Sofuoğlu ve Metin Tekin de iş güvenliğinin önemini vurgulayan konuşmalar yaptılar. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen İş Güvenliği Ligi kutlaması etkinlikte fabrika çalışanlarının çalışma bölgelerine göre oluşturduğu takımlar ( Adalar ) raporlanan kaza sayısı, öneri sayısı, ramak kala kaza sayısı, tamamlanan aksiyon sayısı gibi kriterler ile yarıştılar. Toplam 28 adanın oluşturduğu organizasyonu Oto Yarı Mamul bölümünden 3Nolu Ada kazandı. İkinciliği ise Arıtma- Atık ve Geri Kazanım (Ricciclo ) sahasından 25Nolu ada kazandı. Yarışmada dereceye giren adaların tüm çalışanlarına hediyeleri tören esnasında verildi.

 

UYGULAMALI EĞİTİM

Prometeon-Pirelli Fabrika Direktörü  Hakan Yalnız törenin son bölümünde onur konukları olan Kenan Sofuoğlu’na ve Metin Tekin’e teşekkür ederek başarılarından dolayı ‘’Yaşam  boyu başarı ’’  plaketlerini verdi. Ayrıca fabrika bahçesinde yer alan forklift kullanıcıları için VR Forklift Similasyon Eğitimi ve yüksekte çalışma tekniklerinin uygulamalı anlatıldığı 3M Denoven uygulamalı eğitimleri verildi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem